Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hitel felvételnél ez nagy...

Hitel felvételnél ez nagy problémát fog okozni?

Figyelt kérdés

Kamionsofőr vagyok, a keresetem bőven az átlag felett van, de a bejelentésem csak 260k bruttó. Nagyjából két év múlva tervezek lakásvásárlás miatt hitelt felvenni, mivel biztonsággal tudom majd fizetni.

Sose volt még bankkal dolgom, fog ez valamilyen problémát okozni szerintetek a hitel felvételnél? Vagy esetleg majd látják, hogy a valós keresetem sokkal magasabb?



2022. márc. 30. 18:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%

Hitelfelvételnél csak a hivatalos jövedelmedet veszik figyelembe, a borítékos pénzt nem.

Nem írtad, ezért gondolom hogy a pénzed egy része munkabérként érkezik a számládra, a többit zsebbe kapod. Ebben az esetben csak a bejelentett bruttó 260-at veszik figyelembe.

2022. márc. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A fizetésem egésze bankszámlára megy. Nincs "zsebpénz".
2022. márc. 30. 18:56
 3/11 anonim ***** válasza:
84%
A bank a bruttó szakmunkás fizetésedet, a 260-at tudja figyelembe venni. Gondolom a 260 feletti összegről nincs hivatalos papírod.
2022. márc. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%
A banki ügyintézőnek semmi problémát nem fog okozni elutasítani a kérvényed.
2022. márc. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nincs, de itt Mo.-n szinte senki sincs a valós keresetére bejelentve, legalábbis nagyon ritka. Ismerős hegesztőként is már 450 felett keres, de a szakmunkás minimálbérre van bejelentve. A bankok nem akarom elhinni, hogy ezt ne tudnák.....

Akkor valószínűleg így bukom a hitel lehetőségét? Vagy csak nem fogok számomra olyan kedvező feltételeket kapni?

2022. márc. 30. 19:21
 6/11 anonim ***** válasza:
76%
2: nem a bankszámládat fogják cincálni, hanem a hivatalos keresetkimutatásodat!
2022. márc. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem fognak mással foglalkozni. Nekem is volt még csomó más ösztöndíj, nem is kevés (phd 180ezer, kutatási ösztöndij 100ezer), mégis csak azzal a jövedelemmel számoltak, ami MUNKABÉR címszó alatt érkezik a bankszámlámra, kutyát nem érdekelte hogy annak a kétszerese csorog be minden hónapban a számlámra.
2022. márc. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
72%
Hogy megy a fizud egésze bankszámlára? Kapsz napidíjat meg üzemanyagmegtakarítás meg ilyesmiket? Mert ha igen, akkor azt uniós rendelkezés alapján bizonyos esetekben bele lehet számítani a jövedelembe.
2022. márc. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

Sajnos a munkabér lesz az alap. A többi ami bár legálisan de más jogcímen jön az általában nem elfogadhato.


Sajnos olyan a jogszabály hogy hiába fizetsz több adót mint egy kata-s vállalkozó hátrányban vagy.

Amit ne csinálj mert szabalytalan és nem szep

egy kata-s vállalkozást csinálni papíron 3 cégnek 3-3 millióért takarítanal éves szinten és ők kifizetnek a katadat és akkor kapsz hitelt bőven

2022. márc. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én is hasonló cipőben voltam, 300at kaptam kézhez, de a munkabér minimális bejelentés volt.

Ez 3 éve már, elmentem a vezetőséghez, mondtam, h legyen csak tiszta 280-290e de teljesen leadózva. Belementek, főleg nekem, aki már ott van 10 éve.

2022. márc. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!