Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Deviza számlán van a megtakarí...

Deviza számlán van a megtakarításom. Mit lenne érdemes csinálni?

Figyelt kérdés

Nagyjából $11000 lenne szó, OTP deviza számlán. Múltkor az OTPben azt mondták, hogy ezt csak 75%-ban kártalanít az állam, ha hasonló eset lenne, mint a Sberbankkal. Bár úgy gondolom, hogyha az OTP-vel gond van akkor kb. az egész ország pénzügye sz*rban lesz és nincs kártalanítás.

Revolut számlára nem akarom átrakni, mert azért én annyira nem bízok a revolutban :/ olvastam, hogy váratlanul befagyasztanak számlákat, ha ott bármi történik kihez fordulok

Még arra gondoltam, hogy kp-ban kiveszem. Az OTP számlán kb semmit se kamatozik, bármit csinálok vele az egy csomó pénzbe kerül (kivenni, átutalni,…). De ugye a papírpénzzel is bármi történhet. Meg őrizgetem itt dollárban és megtörténhet, hogy lejár az a nyomás, nem? Azt csak USA-ban lehet bankban kicseréltetni, vagy itthon is lenne lehetőség becserélni?


2022. ápr. 7. 12:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Fektesd be.
2022. ápr. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Állampapír?

Ha a forinttól idegenkedsz a magas infláció mellett, akkor devizában vedd!

2022. ápr. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Állampapírban volt előtte (forintban).

Nem az a célom, hogy nyerjek rajta, hanem, hogy ne veszítsek. Én félek attól, mi következik, el tudom képzelni, hogy az állampapírokkal csinál valamit a kormány…

2022. ápr. 7. 13:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!