Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Jelzáloghitel elengedés...

Jelzáloghitel elengedés második gyermek után?

Figyelt kérdés
Novemberben születik a 2.gyermekem. Férjem nevén van a lakáshitel, szülei kezesek. Az első gyermeknek nem a férjem az édesapja, de mi neveljük. Így ezek alapján jogosultak vagyunk - e az 1 millió forint tőke elengedésére?

#Jelzáloghitel elengedés #Egy millió forint tőke elengedés
2022. ápr. 10. 17:51
 1/8 anonim ***** válasza:
5%

Ha jogosultak vagytok is a törvény betűjét követve, az mégis elvárható tőletek, hogy ne használjátok ezt ki.


Azoktól veszitek el a befizetett közpénzeket, amikből a társadalom egésze számára kellene megvalósítani fontos fejlesztéseket, akiknek nincsenek már kiskorú gyerekeik, vagy nem lehet gyerekük, vagy meghalt.


Erkölcsi jogotok nincs hozzá, az egészen bizonyos.Az írott jog értelmében vett jogosultság nem jelenti azt, hogy kötelező is élni a közpénzek fosztogatásnak lehetőségeivel.


A felvett hiteleket ti fizessétek vissza, ahogy ezt minden becsületes ember teszi.

2022. ápr. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha adóstársak a szülei akkor nem
2022. ápr. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%
Első, te tényleg ennyire buta vagy?
2022. ápr. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen első válaszoló. Ezzel nem vennénk el mástól a pénzt, hisz buta lenne bárki is nem kihasználni ha jogosult rá. Hihetetlen felfogás, már bocsánat. Soha semmit nem vettem igénybe, lakashitelt pedig Uram bocsássa meg. :D köszönöm második hozzaszolo, sejtettem, de gondoltam egy próbát megér.
2022. ápr. 10. 19:38
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Kihasználod azt a lehetőséget, hogy mások befizetett adójából kivegyél magadnak saját lakásod, házad megszerzésére.


Az írott jog alapján erre jogosult vagy ugyan, de erkölcsileg szégyenre van okod. A befizetett adók arra szolgálnak, hogy a köz számára valósuljanak meg belőle fejlesztése, közérdeket szolgáljon ( ld. vasút fejkesztés, K+F tevékenység, közoktatási szinvonal emelése jobb képességű tanítók, tanárok bevonásával, közbiztonság javítása,...)


Te pedig elveszed ezek elől a közcélok elől a forrást (sokadmagaddal), hogy helyette lakást vásárolj magadnak.

Amit te befizetsz adóként, azt többszörösen veszed vissza saját céljaidra, ezért a közfeladatok, közcélok mindig háttérbe szorulnak.


( az nem közcél, hogy neked is legyen lakásod. Nekem is van, mert a munka jövedelmemből és hitelből megvettem, de nem közpénzből.)


Legyen gerinced, és utasítsd vissza a gyerekedre álságosan hivatkozó támogatásokat.

2022. ápr. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, ne égesd már magad ezzel a gáz dumával. Menjél el dolgozni és neked is lesz házad, életed. Me máséra ácsingózz
2022. ápr. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Legutolsó: ha még olvasni sem tudsz, akkor miért válaszolsz ???


Leírtam, hogy van lakásom, én vettem adózott munkajövedelmemből, állami támogatás nélkül. Ezt a mintát javaslom követni nektek is ahhoz, hogy ez az ország élhető legyen, felemelkedjen, stabilizálódjon. A közös bödön vérszívóiból egyelőre túl sok van.


Képezd magad, törekedj, dolgozz és lesz a munkádból házad. A közpénzek kisajátítása nélkül.

2022. ápr. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Dehogy van neked lakásod, ellenben nekem huszonévesen saját házam van és családom.


Sajnálom, hogy neked nem adatik ez meg és csóró kis senki vagy, mamával laksz még gondolom, de erre a picsogásodra itt senki sem kíváncsi

2022. ápr. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!