Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mekkora hitelkerete lehet az...

Mekkora hitelkerete lehet az átlagembernek?

Figyelt kérdés
Mitől függ, hogy mekkora lehet ez az összeg? Mennyi pénz vagy mi kell ahhoz, hogy többszázmilliós hitelkerettel rendelkezzen valaki?
2022. ápr. 16. 01:02
 1/10 anonim ***** válasza:
Vagyon, lombardhitlnek nezz utana
2022. ápr. 16. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 xswerdy ***** válasza:

több százmilliós hitelkerete nincs magánszemélynek. A bankok lakáshitel konstrukciói jelenleg általában 100 millióig elérhetőek. Hitelkeretről leginkább folyószámlához kapcsolódóan beszélünk, ott általában 1,5-2 millió a maximum.


Több százmilliós hitelkerete cégeknek lehet, de ott sem jellemző. Hitele persze egy cégnek bőven lehet több százmilliós (általában valamilyen beruházáshoz kapcsolódóan), de Te hitelkeretet kérdezel.

2022. ápr. 16. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Faterom régi, már számára nem kellő papírokat papírjait nézegettem. Mindent eltesz. Szóval felmentem a padlásra és olyan iratokat borítékokat, amik ki vannak nyitva, hát belekukkantottam, és találtam olyat ahol ott volt, hogy több százmilliós hitelkeret. Jó tíz éves dolgok iratok voltak ezek. Már nincsen vállalkozása régebb óta.
2022. ápr. 16. 08:37
 4/10 xswerdy ***** válasza:
na tehát alapvetően vállalkozói hitelkeretről van szó, ezt nem írtad a kérdésben. Ott nagyon mások a számok, mint magánembernél. De a hitelkeret alapvetően arról szól, hogy időnként mínuszba mehetsz, amit aztán visszatöltesz, nem kell mindig a hitelt megigényelned, ha szükséged van rá. Magánszemélynél 2-3 havi nettó jövedelemnek megfelelőt szoktak engedélyezni, és 1,5-2 millió a maximuma. Vállalkozásnál nyilván bonyolultabb a kalkuláció, és nem is publikus, én saccra az éves nyereséget gondolnám, amit max. engedélyeznek.
2022. ápr. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
De mondom, nincsen vállalkozása. Magánember.
2022. ápr. 16. 10:22
 6/10 xswerdy ***** válasza:
100%

én úgy értettem az előző kommentedet, hogy jó 10 éve, amikor az iratok születtek, még volt vállalkozása.


Milyen dokumentum ez? Számlakivonat? Akkor arról annak is ki kell derülnie, hogy mennyi pénze van a bankban. Vagy a hitelkeret szerződése? Akkor meg abban is benne vannak a feltételek.


Magánszemélyként több 100 milliós hitelkeret... akkor én sem tudok másra gondolni, mint az első, a lombard hitelre. Ennek az a lényege, hogy van pl. sok részvényed, amit nem akarsz eladni, de most kellene pénz pl. egy beruházáshoz, és a hitel fedezetét a részvényeid jelentik. Azaz az értékpapír számládat zárolják addig, amíg a hiteled fennáll. Ha nem fizetnéd a hitelt, akkor a bank elad a részvényeidből.

2022. ápr. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Valaki nagyot mondott neked kérdező. Ilyen nincs. Nem kell mindent elhinni 🙂
2022. ápr. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Akkor sem volt már meg a vállalkozása. A szakmájában való tevékenykedést abbahagyta akkor már több, mint 5 6 éve. Megkeresem ezeket a papírokat, és írok konkrétabb dolgokat. Amúgy valószínűleg erről a lombardhitelről lehet szó. Igazából már régebben mentem fel belenézni ezekbe, szóval csak ez a hitelkeret, meg az összeg maradt meg. És nem tudok mindenbe belenézni, mert van ami le van zárva boríték, és hiába van 7 8 karton papír, félek hogy feltűnne, ha egy kettőbe még plusz beletúrnék. Valószínűleg így is fel fog tűnni neki, ha egyszer belenézne ezekbe. Amúgy azért tudok belekukkantani, mert nála nincsen elég hely ezeknek, szóval az én házamban tárol pár ilyen dobozt, meg egy két bútort pl. Amúgy ez az egész kérdés azért jutott eszembe, mert mondta, hogy vigyek el neki pár ilyen dobozt
2022. ápr. 16. 18:05
 9/10 A kérdező kommentje:
Szóval ma este megkeresem azt amelyikben ezt a nagy hitelkeretet láttam.
2022. ápr. 16. 18:06
 10/10 A kérdező kommentje:
Na turkáltam a papírok között, megtaláltam a részvénybefektetéseiről a papírokat 2000es évek elejéről. Na, hát feldobbta ez a napomat :D
2022. ápr. 16. 18:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!