Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy átlagembernek hol könnyebb...

Egy átlagembernek hol könnyebb munkát találnia? Miskolcon vagy Debrecenben? Hol jobbak a körülmények? Hol jobb az életszínvonal?

Figyelt kérdés

2022. jan. 3. 19:22
 1/10 anonim ***** válasza:
40%
Atlagember alatt mondjuk egy atlagos kozgazdaszt ertesz, vagy valami betanitott droidot 8 altalanossal?
2022. jan. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen,pontosan egy atlagos kozgazdaszt, vagy felsooktatast vegzett embert :)
2022. jan. 3. 19:27
 3/10 anonim ***** válasza:
81%

Miskolcon élek és itt is tanultam. Az én esetemben angol középfokú (nem szakmai, csak társalgásszintű) nyelvtudással, végzős mérnök hallgatóként, 3 év mérnök gyakornoki tapasztalattal augusztus végén, szeptember elején kezdtem állást keresni (államvizsga előtt, aktív hallgatói jogviszonnyal).

Gyakornoknak bármikor felvettek volna azonnali kezdéssel (Bosch, Sega, Sicta, stb, főként multik), főállású munkára viszont csak 3 interjúra hívtak be a környéken. Végül a harmadik tett korrekt ajánlatot december közepén, egy kazincbarcikai cég (20 km, kocsival kb 25-40 perc bejárni, attól függ hogy a város melyik részén laksz és mennyire tudod elkerülni a forgalmat).

Debrecenben nincs sok ismerősöm, de ők hamarabb elhelyezkedtek. Azt viszont kiemelném, hogy mindkettő jobban beszél nyelveket. Az egyikük anyanyelvi szinten angolul, a másikuk középszintű angol mellett közép németül és alapszinten (talán) olaszul tud.

Szakma, tapasztalat és tudás függő, hogy mennyi idő elhelyezkedni. És persze ezek mellett cég függő a bérezés.

2022. jan. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
81%
Mind a három kérdésre Debrecen a válasz.
2022. jan. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
9%
Egyik sz@rabb mint a másik. Ha rendes fizetést akarsz akkor csak Budapesten valami külföldi cég jöhet szóba. Debrecenben lehet hamarabb találsz melót mint Miskolcon, de a fiztésed ott is a béka segge alatt lesz, ráadásul Debrecenben lassan pesti ingatlanárak vannak, miközben egy unalmas, lapos, sivár porfészek az egész.
2022. jan. 5. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Budapesten is csak az értelmiség van jobban megfizetve - amit egy vidéki azonnal elbukik a lakhatás árával!

Ha én elmennék Debrecenből, akkor biztos hogy nem Pestre mennék, csakis külföldre! Laktam, dolgoztam Pesten - soha nem mennék vissza!

https://www.youtube.com/watch?v=51cwSgT_ZH8

2022. jan. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
71%
6-os a gond az, hogy pont nem az értelmiségi van megfizetve ebben az országban, egy szakmunkás ma már többet kaszál mint egy orvos ez alól Budapest se kivétel. Debrecenben a fizetések és a lakhatás ára kb. arányban van a budapesti fizetések és az ottani lakhatás árával, de még inkább azt mondom, hogy Budapesten egy jó állással és egy ottani árszínvonalú albérlettel többet tudsz félretenni mint Debrecenben. A gagyi propaganda videók meg csak a fogalmatlanokat győzik meg.
2022. jan. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
15%

Tudom, te vagy az, aki Debrecenben lakott, de a hatalmas esze szavára Pestre ment, és szenzációsan értékes életet él.(-

Nem baj, hogy elmentél...

2022. jan. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
65%
8-as, akkor rosszul tudod, (ezt is). Nyilván Debrecenben mindennél jobb életet lehet élni. Az a sok hülye budapesti mind Debrecenbe vágyik, nem is értem, miért nem Debrecen már a főváros. Sőt miért nem Debrecen lett eleve a főváros, annak idején nagyon elcseszték. Az a sok hülye, hogy betelepült Budapestre az évszázadok alatt, pedig Debrecen mennyivel jobb. Ja, mégse.
2022. jan. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
50%
Debrecen
2022. jan. 17. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!