Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diákhitellel kapcsolatban...

Diákhitellel kapcsolatban várom a tapasztalatokat! Kienk van, mennyi, és hogyan tud megélni mellette? Megbánta-e, hogy felvette?

Figyelt kérdés
2010. szept. 15. 19:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Én 300 ezret vettem fel és igen, megbántam. Mivel teljesen haszontalan dolgokra költöttem. Még mindig egyetemre járok, csak elkezdtem mellette dolgozni. Semmi perc alatt megkeresem azt az összeget, ami a diákhitel volt havonta. De sokkal okosabban költök, hiszen benne van a munkám.

Jelenleg nem keresek viszont annyit, hogy tudjam törleszteni, az egyetem után lesz csak esedékes. És addigra rárakódik egy csomó kamat :(

Hacsak nem létfontosságú, akkor nem érdemes felvenni szerintem. Oké, ha az első évben még nem talál az ember munkát, stb., akkor lehet, hogy érdemes. Vagy ha elindítja belőle az ember a vállalkozását, ami aztán beindul és sokszorosát termeli a hitelnek, akkor is érdemes. De azokat sosem értettem, akik felvették éveken keresztül és abból éltek... saját magukkal szúrtak ki.

2010. szept. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Ne vedd fel. Ne csak ezt, semmilyet!!!

Bár most megérné svájci frank alapú hitelt kérni, csak nem adnak a bankok miután kibabráltak a lakossággal és olcsó frank mellett vették fel és most 150 ft helyett 212 után fizethetik a kamatokat..az pár millánál pár év plusz törlesztés..

2010. szept. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én nem hülyeségekre költöttem hanem tandíjra, több mint két milliót. Nem vészes a törlesztés és nélküle nem lett volna diplomám.
2010. szept. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én megbántam. Külföldi barátnőm volt, hogy tudjunk találkozni az utazásokra ment el. Aztán egyszercsak szépen otthagyott, én meg maradtam ezzel a nyakamon, alig győzök mit kitalálni hogy még a törlesztési kötelezettség előtt meg tudjak szabadulni amennyitől tudok...
2010. szept. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi az eddigieket. Még várok további véleményeket is...
2010. szept. 17. 21:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!