A Provident elutasitott, pedig úgy hirdeti magát hogy negatív khresnek is ad hitelt, tudomásom van arról hogy sokan hamis munkáltatóival kaptak hitelt és még nem is törlesztenek, aki fizetne adnak nem adnak, aki nem fizet az a jó. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 21. 08:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Mit tegyél? Ne vegyél fel hitelt! Ha már a gödör fenekén vagy, HAGYD ABBA AZ ÁSÁST!
2022. ápr. 21. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Koplárovics Béci ***** válasza:
93%

"A Provident elutasitott, pedig úgy hirdeti magát hogy negatív khresnek is ad hitelt"


Kétlem, hogy úgy hirdetné, hogy biztosan ad. Legfeljebb úgy, hogy ez náluk nem kizáró ok, mint máshol. Ettől még van hitelbírálat, ami több szempontot is figyelembe vesz. Pl JTM.


"tudomásom van arról hogy sokan hamis munkáltatóival kaptak hitelt "


Neked van, nekik nincs. Ha bizonyítani is tudod, akkor hajrá, jelezd nekik, esetleg más hatóságnak.


"aki fizetne adnak nem adnak, aki nem fizet az a jó. "


Ettől egy kicsit bonyolultabb az eljárásrendjük, és a nyereségességük nem azt mutatja, hogy tömegesen kellene csökkentett bevételért behajtóhoz adniuk a nemfizető hiteleket. Persze nyilván lehet pontatlanság a rendszerükben. De azt legfeljebb alacsony pénzügyi ismeretekkel lehet elhinni, hogy a banknak a nemfizető hitel jó.

2022. ápr. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%
Fizesd vissza a hiteleid :)
2022. ápr. 21. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Vissza van fizetve, de attól függetlenül még negatív khr listán vagyok.
2022. ápr. 21. 09:46
 5/11 anonim válasza:
89%

Az igen... Hitelre hitelt... Látszik, hogy hol tart a pénzügyi tudatosság (inkább tudatlanság) Magyarországon.

A KHR lista azon túl, hogy a banknak nyújt támpontot az ügyfél megbízhatósága kapcsán, védi az ügyfelet is a túlzott eladósodástól.

2022. ápr. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Hiába van visszafizetve, 5 évig még a KHR listán maradsz.


Valószínű úgy ítélte meg a hitelbírálatuk, hogy nem vagy hitelképes.


Szerintem fordulj egy uzsoráshoz, de azért jobb, ha nem veszel fel hitelt, különösen nem a providenttől, meg a hasonlóktól.

2022. ápr. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
#6: A Provident nem elég uzsorás? :D
2022. ápr. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Jól értem, épphogy nagy nehezen kifizetted az előző hiteledet és egyből rohannál felvenni a következőt?


Ha Provident se ad, akkor szimplán nem vagy hitelképes. Inkább örülj, hogy megvédenek saját magadtól.

2022. ápr. 21. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem önhibámból nem fizetem, úgy birom mikor nem is tudja senki mi van, és ítélkezik, és meg mondja mi van, mit csináltam. Kifizetem, másnak segítettem de ő nem fizette,én fizetem vissza. A jó szívem, segítettem másnak, nagyon nem szeretem a sok rosszindulatú embert.
2022. ápr. 22. 07:46
 10/11 anonim ***** válasza:
76%
Nézd, én is igyekszem másnak segíteni, de olyan hülye nem vagyok, hogy más hitelét fizessem ki! Azt meg pláne nem, hogy saját nevemre valaki másnak vegyek fel hitelt, mert ha jól értem, te ezt csináltad.
2022. ápr. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!