Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diákhitelben "megéri" eladósodni?

Diákhitelben "megéri" eladósodni?

Figyelt kérdés
Levelezőn tanulok még és lakásfelújítás céljából venném fel a szabadfelhasználású diákhitelt. Félévente 750 ezret lehet igényelni, aminek 2% a THM-je. Nekem ez elég kedvezőnek tűnik, körülbelül 3 félévnyi összegből a kislakásom teljesen fel tudnám újítani (mármint ami felújításra szorul). Szerintetek jó befektetés? Nem rossz a fizetésem sem, de most más kiadásaim is voltak, ezért erre a célra nem jutott pénz.
2022. ápr. 25. 18:04
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Az infláció alatti hitel tulajdonképpen talált pénz. Nem, semmiben nem éri meg eladósodni, de ha választanod kell, hogy egy szabad felhasználású banki hitelt kell felvenned, éjt nappallá téve túlórában dolgoznod, vagy felvenni ezt, lehet, hogy én is ez utóbbit választanám.
2022. ápr. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Az eladósodás lehet kicsit erős szó, főleg, hogy 2250000 Ft-ról van szó, amit ingatlanba fektetnék, nem pedig Balaton Sound-ra. Csak azon gondolkoztam, hogy amilyen infláció van, sokkal jobban járok, ha a jövőben fizetem ki a felújítás árát, mint most.
2022. ápr. 25. 18:10
 3/19 A kérdező kommentje:
Igazából nem "kell" választanom, nem omlik rám a lakás, de már régóta szeretnék felújítani ezt-azt benne.
2022. ápr. 25. 18:11
 4/19 anonim ***** válasza:
83%
Mindenképp erdemes felvenni. Siman tobbet fognak emelkedni az arak mint a thm mint amit fizetned kene pluszba
2022. ápr. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
36%

Ez így marhaság.


Ez a lakasfelujitasba fektetek jó duma, de nem sokban különbözik attól, ha simán csak elbuliznad a pénzt.


Vegyél fel diákhitel 2%-on,vegyel belőle állampapírt ami kamatozik neked 6,6%-ot!


A kamat kulonbozetbol pedig némi saját munkával fel tudod újítani a lakást idővel.

A tőke pedig megmarad.

2022. ápr. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
78%
A 4.4%-os kamatkülönbözetből (1.5M-nál 66.000Ft) fog lakást felújítani? Biztos vagy te ebben?
2022. ápr. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
46%

#6


Azt írja 2,25milla.

Az 100.000ft évente nem 66000.


Ebből azért kijön pár vödör festék...


Nyilván nem fog új konyhabutort epittetni ebből, de nem is mondta ezt senki.

2022. ápr. 26. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Évente 100 ezer forintból nem megyek messzire
2022. ápr. 26. 08:19
 9/19 anonim ***** válasza:
#7 Hát a lakásfelújítás nem merül ki a tisztasági festésben, mert ez az összeg erre (talán) elég, de másra nem.
2022. ápr. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Csak nem értem, miért lenne jobb felrerakni évente 100 ezret a kamatbol, ami aztán inflalodik mint jelenerteken felújítani valamit amit aztán visszatorlesztek, akkor pedig a törlesztő inflalodik folyamatosan. Tehát miért jobb ha a megtakarításom inflalodik és nem a torlesztom
2022. ápr. 26. 11:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!