Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diákhitelben "megéri" eladósodni?

Diákhitelben "megéri" eladósodni?

Figyelt kérdés
Levelezőn tanulok még és lakásfelújítás céljából venném fel a szabadfelhasználású diákhitelt. Félévente 750 ezret lehet igényelni, aminek 2% a THM-je. Nekem ez elég kedvezőnek tűnik, körülbelül 3 félévnyi összegből a kislakásom teljesen fel tudnám újítani (mármint ami felújításra szorul). Szerintetek jó befektetés? Nem rossz a fizetésem sem, de most más kiadásaim is voltak, ezért erre a célra nem jutott pénz.
2022. ápr. 25. 18:04
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
8%

A felújítás hitelből olyan mint amikor autót veszel ugyanígy.


Mire kifizeted többe kerül és kezdheted is elölről, mert addigra újra esedékes.


Ilyen dolgokra nem veszünk fel hitelt.

2022. ápr. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
11-es, jó lett volna azért, ha értelmezed a kérdésem, valószínűleg semmit nem tudsz a diakhitelről. Nem magamat győzködöm, nyitott vagyok a véleményekre, de amikor 8-10% infláció van és 2% thm-es diakhitelolről beszélünk, amit te piaci kamatú hitelekhez hasonlitasz, akkor nem értesz sokat a témához.
2022. ápr. 26. 13:24
 13/19 anonim ***** válasza:
0%

#12


Koszi, hogy kétségbe vonod a kompetenciamat.

Nem baj, a fiatalság legyen csak öntelt. 😃


Majd amikor pár év múlva interjuztatlak az első munkahelyeden, majd más lesz a kontextus.



A diákhitel olcsó. Viszont csak akkor jó üzlet, ha felveszed, befekteted és minél hosszabb futamidovel fizeted vissza.


Ha elköltöd akkor nem jó üzlet.

2022. ápr. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
76%

Interjuztato kispista mond mar el egy olyan kornyezetben ahol az epitoanyagok arai 30-40 szazalekot drágulnak evente miert ne lenne jo otlet 2 szazalkos hitelt felvenni, megcsinalni azt amit amúgy is megcsinalal az elkovetkezo par evben majd havonta fixen 2 szazalekkal tobbet visszafizetni?


Nem ertem akik ennyire el vannak telve magukkal miert kommentalnak ha meg ket logikus kovetkeztetest se birnak vegigvinni...


Hol interjuztatsz te? Csak nem kozmunkasokat?

2022. ápr. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
50%

"A diákhitel olcsó. Viszont csak akkor jó üzlet, ha felveszed, befekteted és minél hosszabb futamidovel fizeted vissza."


Aztán miért nem jó üzlet elkölteni a pénzt arra, amit egyébként is meg szerettél volna venni, és ha magad gyűjtögetnéd a pénzt akkor mire megengedheted magadnak addigra sokkal többel felmegy az ára, mint a hitel kamata? Meséld már el nekem hogy tavalyi 8%, idei várható 10% és utána ki tudja mekkora infláció mellett miért érné meg valakinek gyűjtögetni, mikor a diákhitellel 2% kamattal ezt azonnal elintézheti?

2022. ápr. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Tényleg nem értem Róbert Porter logikáját, milyen interjuzasrol beszélsz amúgy? 4 nyelven beszélek és diplomás vagyok, masoddiplomat csinálok levelezon, azért tudom felvenni a diakhitelt. Szállj le a magas lóról és ne személyeskedj. Egyébként mások szerint is hülyeséget írtál, szóval itt ezt lehet le is zárhatjuk.
2022. ápr. 26. 18:16
 17/19 anonim ***** válasza:
0%

- Te kezdtél személyeskedni.

- Ha hitel kell ahhoz, hogy felujitsd a lakasodat akkor nincs rá pénzed.

- igazából leszarom mit csinálsz.

2022. ápr. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
66%
Porterke azt hiszi hogy mindenki kozmunkas es mivel o kicsit a kozmunkasok felett hiszi magat ezert szamit ...
2022. ápr. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Hát persze, hogy leszarod, mivel nem ismersz, én téged szarlak le és ez így van jól. Csak nagy butaságokat ne írkálj 😁
2022. ápr. 26. 20:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!