Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Igaz, hogy a spekulatív piac...

Igaz, hogy a spekulatív piac az intézményesített rablást teszi lehetővé?

Figyelt kérdés

[link]


Tök mindegy milyen forrás (én sem értek egyet ezzel a debil ruszkipárti tüntetéssel most nem ez a lényeg), én tanultam gazdaságtant szóval nem vagyok h**e. Kérem most CSAK A VIDEÓBAN ELHANGZOTTAKRA FIGYELJÜNK 41:08-TÓL!


A felszólaló elmondja, hogy a spekulatív tőzsde csak a nyugati kapitalista országokban működik ezáltal intézményesítetten lehet lopni, amit pl. a Corvinuson is tanítanak.


Eddig is tudtam, hogy a tőzsde ezen része egy nagy szemfényvesztés a lopás legitimitására, de ilyen egyenesen még senki nem fogalmazta meg.



2022. ápr. 30. 21:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
80%
Nem teljesen értettem. Valaki elmagyarázná, hogy ki lop kitől és hogyan?
2022. ápr. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
82%
Gratulalok a leleplezeshez. A sok hülye csak veszi a reszvenyeket, tőzsdéznek es nem veszik eszre h meglopják őket... 🤣🤣🤣
2022. ápr. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
#2: A dolgozó embereket lopják meg a spekulánsok.
2022. ápr. 30. 22:33
 4/17 anonim ***** válasza:
93%
Mi köze az ecceri embernek a tőzddehez? Semmi.
2022. ápr. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
73%
3# Hogyan?
2022. ápr. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Tegyük fel, hogy veszek egy részvényt 100 dollárért mert arra spekulálok, hogy emelkedni fog az árfolyama. Bejön, és eladom 150 dollárért. Akkor én most kit loptam meg? Akitől megvettem 100-ért, vagy akinek eladtam 150-ért? Esetleg a dolgozó kisembert? Őt hogyan? Nem teljesen világos.
2022. ápr. 30. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
81%
Kezdem kapizsgálni. Mivel én részvényesként kvázi tulajdonosa voltam a cégnek, ezért a dolgozó nekem termelt 50 dollár profitot részvényenként. (Vehetett volna ő is részvényt és akkor magának is termelt volna.) De ennek alapján minden munkaadó meglopja az alkalmazottját, hiszen jó esetben a dolgozója profitot termel neki.
2022. ápr. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán látom az értelmet a mondandóban, bár nem is néztem végig.


"A felszólaló elmondja, hogy a spekulatív tőzsde csak a nyugati kapitalista országokban működik ezáltal intézményesítetten lehet lopni, amit pl. a Corvinuson is tanítanak."


A moszkvai tőzsdén mivel kereskednek? Apácasóhajjal és munkásököllel?

2022. ápr. 30. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondja, hogy "a tőzsdéken keletkező profit onnan ered, hogy elvonja az értéket a reálgazdaságtól, tehát azoktól, akik dolgoznak".

Azért ennek a kijelentésnek jót tett volna, ha kicsit kifejti, mert ez így viszonylag kusza butaságnak hangzik.


Ha én veszek egy részvényt Józsitól, aki keres az üzleten (mert olcsóbban vette, mint amennyiért nekem eladja), akkor nem látom, hogy ez hogyan nem az én pénzem rovására megy, vagy hogy ezzel hogyan vontam el a pénzt bárki mástól.


Persze ha ezt nekilát kifejteni, akkor gyors(abb)an kiderült volna, hogy szegénynek segédfogalma sincs arról, amiről beszél.

2022. máj. 1. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
91%
Nem. Ez a video egy nagy hulyeseg...
2022. máj. 1. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!