Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szerintetek hülyeség így...

Szerintetek hülyeség így befektetni a megtakarításaim?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy illene több területre diverzifikálni a részvényeim, de úgy gondolom, hogy nem kéne olyan területekbe fektetnem amikhez nem értek, nem értem az üzleti modellt és a cég működését, illetve alapvetően spekulatívnek és "zavarosnak" gondolom: Értem ezalatt például a pénzügyi szektort.


Tudom, hogy pl. egy Bank of America részvény biztonságos, vagy egy American Express is az és 10 éves horizonton szinte biztos, hogy profitban leszek vele, de nem tudom, hogy így van-e értelme befektetnem, hogy nem hiszek benne és nem érdekel. Igazából ez is baj, mert érzelmi alapon határolódom el tőle, nem?!


Átlagolós módszerrel havonta pakolok pénzt egy éve:

- állampapírba (50%-ot)

- S&P500 követő ETF-be - ticker: VUAA (25%-ot)

- Meki részvénybe 10%-ot

- Spotify-ba 10%-ot

- 5%-kal meg "kaszinózom", mikor épp mi a szimpatikus és lehetőleg olyan, ami nem esik nagy súllyal, vagy sehogy az S&P500 követő ETF-be, mint pl. PayPal, Starbucks, stb. Legutóbb ezekből vettem picit.


Alapvetően nem szeretném nagyon elaprózni, mert a vásárlások költsége 2000 dollár/tranzakcióig fix 7 dollár (KBC-nél vagyok) és az évek alatt jelentős lesz a költségem, ha túl sok kicsi pozíciót tartok és azokba pakolom a pénzem.


A havi megtakarításom változó, 500ezer és 1millió között mozog, csak hogy a nagyságrendek és az okok meglegyenek, hogy miért nem apróznám el jobban.



2022. máj. 5. 15:45
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Igen, pénzügyesként én is imádom a "kockázatmentes 15%-os hozam" kijelentéseket. Én nem kétlem, hogy értek már el ilyen hozamot, de az nagyon nem kockázatmentes.


Egyébként szerintem teljesen korrekt a portfóliód. Amit én még lehet belevennék, az valami ingatlan alap befektetés. Plusz a tranzakciós költségek miatt nem így vennék, hogy havonta mindent, hanem egyik hónapban ezt - másik hónapban azt.

2022. máj. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Köszi!


Igen, valószínűleg így fogok, sőt alapvetően ha nincs valamelyik egyedi részvény jobb dip-ben, akkor inkább az egészet ETF-be öntöm, de most annyi sok jó részvény van fair value és fontos mozgóátlagok alatt, hogy úgy érzem magam, mint karácsonykor.

2022. máj. 11. 17:22
 13/18 anonim ***** válasza:

Mondjuk ez a nehéz a befektetésekben, hogy sosem tudod mikor van a valós érték alatt, mert az nem olyan könnyen megállapítható.


Szóval azért óvatosan így "karácsonykor", lehet hogy még lefelé megy.

2022. máj. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Abszolút egyet tudok érteni. Ezért jó a DCA, hogy rizikótűréshez igazodva mérlegeljem, hogy mennyit vegyek: vegyek-e eleget ahhoz, hogy ne legyen rizikó az, ha kimaradok egy rallyból, vagy a további zuhanás a nagyobb rizikó? Ezért jó szétszedni a likviditást 2-3-4 részre, csak ugye itt olyan kis összegekről lenne szó, ahol meg a költségek túl sokat nyomnak a latban...
2022. máj. 12. 03:51
 15/18 anonim ***** válasza:
Azért érdekelne, most mit gondolnak azok, akik itt a stablecoinokat istenítették?
2022. máj. 25. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Remélhetőleg mindenki tisztában volt a risk:reward aránnyal és ehhez mérten rizikózott. Addig nincs baj. Pár százezret én is bele mertem volna dobni, de annak meg nincs értelme, inkább tartom másban amiben jobban bízom.

Nekem voltak személyes ismerőseim akik az anchor protocolon tartottak UST-t és komoly összegeket buktak. Nem olyan rosszak azok a fránya centralizált szabályozások azért. :)

2022. máj. 25. 23:32
 17/18 anonim ***** válasza:
Igen, de aki itt írt nem hiszem hogy tisztában volt a risk - reward aránnyal. Konkrétan azt írta, rizikómentes. Jó, én alapból nagyon szkeptikus vagyok a kriptókkal (a szakdogám is ebből írtam), de ahhoz tényleg sügérnek kell lenni, hogy valaki ezt kockázatmentesnek gondolja.
2022. máj. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Hát aki nem látja, hogy a kriptó jelenleg csak egy spekulatív eszköz (még?), az vak, de legfőképpen valószínűleg nagyobb a kitettsége (=benne lévő pénze) mint amit potenciálisan megengedhetne magának, hogy elveszítsen, emiatt elfogult.

Én látom benne a lehetőséget, a technológia nagyon fasza tényleg, de jelen pillanatban annyira híg, mint a netes részvények a dot-com lufi csúcsán.

Aki meg bármit rizikómentesnek gondol az egész egyszerűen hülye. Még az állampapír is az. Ott van az államcsőd lehetősége, illetve az állam, ha akarja, akkor akármikor egy tollvonással megváltoztathatja a visszaváltási árfolyamot. Épp pár hete kaptam az értesítést, hogy a MÁP+ fordulón kívüli visszaváltási árfolyama 99,75%-ról 99,5%-ra módosult. Nem nagy érvágás, csak maga a tény, hogy *csettintés* és bármi változhat.

Közhelyes, de: nincs ingyen vacsora, ami túl szép ahhoz, hogy igaz legyen, az biztosan nem az. Plusz amiről már tud a "többség" az valószínűleg csapda. A piac nem arra van kódolva, hogy a többség nyerjen. :)

2022. máj. 26. 10:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!