Mennyi lehet a családok átlagos megtakarítása?

Figyelt kérdés
Nem a kirívó dolgokra gondolok, átlag családokra!
2022. máj. 12. 08:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kevés. Max 1-2 millió jobb esetben, de sokaknak még ennyi sem.
2022. máj. 12. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%

KSH statisztika is letezik erre. Idezek:

"A népesség kb. egyharmada, több mint 3 millió ember él olyan háztartásban, amely semmilyen tartalékkal nem rendelkezik. Szintén egyharmad lehet azoknak az aránya, akiknek ugyan van némi megtakarításuk, de annak összege nem éri el a három havi kiadásuk mértékét. Végül az ország „legvagyonosabb” egyharmada rendelkezik annyi félretett pénzzel, hogy abból legalább három hónapig tudnák finanszírozni a megélhetésüket."

2022. máj. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ebben lehet valami, bár nem vagyok társadalom kutató. Tlan inkább az emberek nagy részének azt kellene megtanulni, mennyit lehet vállalni, mennyi és milyen hosszú időre fér bele...
2022. máj. 12. 09:08
 4/10 anonim ***** válasza:
50%
Az idézet szöveg nem statisztikai adat. Ha egy átlagos család megélhetéséhez szükséges összeg egymillió havonta, akkor a fentiek alapján a 3 millió forint megtakarítás már a „legvagyonosabbak” közé sorol? Ez tréfának is gyenge.
2022. máj. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
#4 azt figyelembe veve, hogy a tobbieknek ennyi sincs, igen.
2022. máj. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
5. Rendben, de akkor hova kell sorolni azt, aki pár nap alatt bukik 14p milliárdot, majd rövid időn belül nyer ugyanennyit. Meg évtizedekre biztosítja magának az elképesztően nagy üzletet?
2022. máj. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A maffiakormany csatlosaihoz es stromanjaihoz.
2022. máj. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Kedves válaszadók! Kezdünk rossz irányba menni! Átlag családokról beszélgetünk!

Köszi:)

2022. máj. 12. 12:41
 9/10 anonim ***** válasza:
72%

Nincs olyan, hogy átlagos család. Más egy "átlagos" család egy szabolcsi kisfaluban és más egy pesti értelmiségi "átlagos család".


Itt is mindenki csak a saját környezetében látott átlagról tud majd nyilatkozni, de nyilván tök más közegekben mozgunk.


Nekünk a munkatársi-baráti szférában nagy megtakarítás jellemző, ellenben ha hazamegyek a szabolcsi szülővárosomba, szerintem az is csoda ha 6 havi tartalékuk van.

2022. máj. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem az a fura, hogy mi közeli baráti társaságban SEM beszélgetünk arról, hogy kinek mekkora megtakarítása van. Szerintem ez nem mindennapi téma, így max tippelni lehet, sejtéseket közölni. Én ez alapján írtam, hogy szerintem max 1-2 millió, de inkább annyi sem. Van a környezetünkben tipikusan olyan egyén, aki mérnökként ugyan jól keres, de amit megkeres, azt rögtön el is szórja... és van olyan bolti eladó, aki ha 30 ezret, akkor 30 ezret, de akkor is addig sanyargatja magát, hogy valamennyit félre tudjon tenni hónapról hónapra. Szóval nehéz átlagot vonni. Aki felelősen gondolkozik, annak legyen LEGALÁBB 3 havi megtakarítása az átlagos kiadásokra vonatkoztatva az összeget. De az sem baj, ha ez inkább 6 havi. Viszont hiába mondod ezt olyan családnak, akik hónapról hónapra élnek. Ha nincs miből megtakarítást felhalmozni, akkor hiába beszélek én magaslóról, hogy kéne, hogy legyen.
2022. máj. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!