Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Abszolváltam, jár-e még az...

Abszolváltam, jár-e még az utolsó havi Diákhitel?

Figyelt kérdés
Illetve, ha nem akkor nekem kell jeleznem a DH felé, hogy abszolváltam?

2022. máj. 26. 13:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Jár, ha nem szeretnéd, a folyósítás szüneteltetését kell kérned, illetve bejelenteni azt a dátumot, amikor megszűnik/megszűnt a hallgatói jogviszonyod (ezt akkor is meg kell, ha kéred az utolsó havit).
2022. máj. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A hallgatói jogviszony megszűnése alatt a diploma megszerzését értjük? Köszönöm a választ amúgy!
2022. máj. 26. 15:18
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem, a hallgató jogviszony az abszolválást követően megszűnik, mivel már nem hallgatsz tárgyakat. Tehát onnantól nem jár a diákigazolvány és a DH 4 hónapos türelmi ideje is elkezd ketyegni. Hogy pontosan mikor, arról kaptál tájékoztatást, vagy fogsz kapni. Ezt a dátumot kell majd bejelenteni. Nem muszáj aznap, előre és utólag is be lehet, de onnantól számít a 4 hónap, nem a bejelentés napjától.
2022. máj. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha arra gondolsz, hogy júniusban jár e, szerintem igen. Én akkor abszolváltam és még kaptam.

Bár olvastam olyat is, hogy valakik már május végén megvoltak a záróvizsgákkal. Ott nem tudom mi a helyzet.

Te megkaptad végül júniusra?


Én nem jeleztem a DH-nak, hogy végeztem, de írtak levelet, hogy akkor négy hónap múlva kell kezdenem így és így.

Persze ha jelzel az sosem baj. Én is úgy terveztem, hogy jelzem, de ők gyorsabbak voltak. :)

Amúgy az, hogy te mikor jelzed amúgy is lényegtelen, mert az számít, hogy mikor fejezted be. Az meg a hivatalos felületeken ott van.

2022. júl. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A szerződésben benne van, hogy a megszűnéstől számított 14 napon belül be kell jelenteni. Akkor is megtudják ha nem jelented be, mert lekérdezik mindig az aktuális státuszod, mert csak aktív félévre jár, ha passzív vagy szünetel a folyósítás, de ebből kiderül az is, ha már nem vagy hallgató. Szóval nem úszod meg ha nem jelented be, érdemes inkább megenni, nehogy aztán szerződésszegés miatt elővegyenek.
2022. júl. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!