Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Volt egy bankszámlám amit...

Volt egy bankszámlám amit évek óta nem használtam.Most megszüntetem.Olyan lehet hogy évek óta nem vontak számlavezetési díjat?Behajthatják később egybe?

Figyelt kérdés
Pár forintot kaptam vissza,nem volt minuszba.Év elején kaptam számla értesítőt.Màr elis felejtettem hogy van.Kaptam papírt számlazáráskor hogy nincs tartozás.1hónap míg végleg megszünik a számla.

#bank #bankszámla #számlakivonat #Számlavezetési díj#
2022. máj. 29. 08:07
 1/10 anonim ***** válasza:
Miért nem kérdezel rá a bankban? Sok kellemetlenségtöl kíméled meg magad, ha tiszta helyzetet teremtesz. (A rákérdezés miatt nem keletkezik tartozásod, az vagy már van - csak pl év végén kerül elszámolásra, vagy nincs, de akkor legalább tudod!)
2022. máj. 29. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nehezen tudom elképzelni, de lehetséges, hogy nem volt díja.


Viszont tényleg nézz utána, mert nekem 30 éves koromban küldött végrehajtó egy levelet, hogy a tinikoromban nyitott trambulin bankszámlám miatt fizessek 22ezer forintot, vagy ráterhelik a számlámra.


Nem kicsit voltam ledöbbenve. :) Mindenesetre nem kínlódtam vele, befizettem.

2022. máj. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Írtam nekik e-mailt.Amúgy Takarékbanknál volt még a számla.
2022. máj. 29. 12:03
 4/10 anonim ***** válasza:

#2 ugyanígy jártam, a otp juniorral


legalább 15 éve nem használtam, ők átraktak vmi másba így 15ezer forint tartozás jött össze


én semmilyen jelzést nem kaptam, de szerencsére értékpapírszámla nyitásnál szóltak

2022. máj. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nekem ezen a számlán 10 éve nem volt forgalom.Remélem gyorsan válaszolnak.#2 Én is nehezen tudom elképzelni hogy nem volt számlavezetési díj,de akkor miért nem vonták.Persze ha mégis tartozásom lesz kifizetem.
2022. máj. 29. 14:11
 6/10 anonim ***** válasza:
Én K&H-nál jártam hasonlóan, kb 8 évig nem használtam az itteni számlámat, húztam, halasztottam, valami 20-30 ezer ft-os terhelésre számítottam. Aztán az egyik évben voltam olyan helyzetben, hogy oké, most már megszüntetem végleg, és ha kell, kifizetem ezt az összeget, csak zárjuk mára le. Hozzáteszem, soha nem küldtek semmilyen felszólítást, vagy ilyesmi. Bementem a bankba, és közölték, hogy mivel nem volt egyáltalán forgalom a számlám, és a számlavezetési díj sem volt fizetve, ezért egy idő után megszüntették. Gyanús is volt, hogy nem is kültek már évek óta új bankkárytát. Az összes fent maradt tartozásom, valami 1300 Ft volt. :) Hát volt nagy megkönnyebbülés.
2022. máj. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem emailt kell írni, hanem ajánlott levelet, annak ugyanis van késöbb nyoma is.
2022. máj. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
#6 Remélem hamarosan én is megkönnyebülhettek.Én írásban kértem hogy szüntessék meg,kaptam róla papírt hogy nincs tartozás.De mégis aggódom a számlavezetési díj miatt hogy esetleg előveszik.
2022. máj. 29. 14:39
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha azt írták, hogy nincs tartozás, akkor nincs tartozás, szerintem máris megkönnyebbülhetsz. :) Én is alig akartam elhinni, hogy megúsztam mindössze ennyivel, de mondta az ügyintéző nincs további teendő, minden rendezve van. De ha teljesen meg szeretnél nyugodni, akkor szerintem telefonon, vagy személyesen, ebben percek alatt meg tudnak erősíteni.
2022. máj. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hátha valakit érdekel leírom,hogy másnap felhívtam a számlavezető bankot,ahol azt mondták nem volt havi díja,nincs más teendőm.Az e-mail re nincs válasz azóta sem sajnos..
2022. jún. 20. 08:54

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!