Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Bankkártyás külföldi vásárlás?

Zozo0174 kérdése:

Bankkártyás külföldi vásárlás?

Figyelt kérdés
Már tavaly óta mérgelődök mert szoktam mondjuk az ebay ről vásárolni, ekkor meg nézem a bank eladási árfolyamát ami mondjuk 390 ft, kiszámolom a terméket, fogjuk rá megéri. Megveszem, beterheli mondjuk a 3900 forintot a bank, majd másnap !! törli a 3900 at és egy üzenetben közli velem a bank, hogy valami autorizációs vagy mi a fene most nem emlékszem pontosan, 2,4 % os díjat számol fel. és a 3900 ból 4100 lesz mondjuk és máris 400 feletti az euro. Kérdezem én hogy ez szabályos, hogy egy beterhelt összeget töröl a bank és másnap egy magasabb összegre változtatja? miért nem egyből azaz összeg jelenik meg!? Persze azóta már Revoluttal fizetek sok mindent de van ahol ragaszkodnak a Paypal hoz és ott a Rafis kártyám van regisztrálva.

2022. máj. 31. 07:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez általában úgy szokott menni, hogy a tranzakció pillanatában befoglal egy x összeget, de a valós összeg majd az elszámolás napján, az akkor érvényes árfolyamon kerül rögzítésre.

Ha a Ráfázol bank még plusz díjat számol rá, akkor ott kell őket hagyni a francba!


De amúgy az is lehet, hogy a Paypal váltotta át az összeget forintra, ők meg aztán mindig is pocsék árfolyammal dolgoztak.

2022. máj. 31. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem a PayPal volt most a ludas, tavaly a booking on fizettem kártyával és 1 nap múlva már 8000 ezerrel drágább volt a szállás emiatt az adó miatt
2022. máj. 31. 11:11
 3/5 Koplárovics Béci ***** válasza:
Elég sokat fizetek kártyával (devizában), és azon kívül, hogy pár nappal később más az elszámolási áfolyam és ezért más a ténylegesen fizetett összeg (akár kevesebb is lehet!), nem volt más díjam. Sem jelenleg Gránit Banknál, sem korábban OTP-nél.
2022. máj. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Na, a Booking.com még egy olyan, amit be kéne szántani és a helyét behinteni sóval!
2022. máj. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Béci nekem is van OTP s ismerősöm és ő is azt mondta neki ilyen nincs, nem értem mi ez Raiffeisen nél

minden eurós vásárlásnál kapok üzenetet, de mint mondtam már próbálom kerülni a Revoluttal ezt az egész mizériát

2022. máj. 31. 13:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!