Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mással is előfordult már,...

Czkg kérdése:

Mással is előfordult már, hogy külföldi bankkártyás fizetéskor sokkal több pénz zárolt a bank mint amennyibe a vásárlás tényleg került?

Figyelt kérdés
Harmadszor fordult elő, hogy jóval több pénzt zárolt a bank. Kivizsgálták az ügyet, majd kaptam egy értesítést, hogy 7 napon belül feloldják a zárolást és csak annyit vonnak le amennyibe valóban került a vásárlás. Ez a mai napig nem történt meg, a különbözet azóta se áll a rendelkezésemre. Az eset augusztus elején történt.
2014. nov. 9. 12:53
 1/3 Koplárovics Béci ***** válasza:
Ebayről Paypalon keresztül szoktam OTP-s Mastercarddal fizetni. Mást zárol/von le a számláról, mint amit az E-bay kiír, de ez azért van, mert más árfolyamon vált az E-bay (ami ugye kiírja Ft-ban is az árat, ha az van beállítva), és más árfolyamon a Mastercard (mert ha Paypalnak azt mondom, hogy a kártyámat a vásárlás devizájában terhelje, akkor a Mastercard váltja a pénzt, nem a Paypal és nem is az OTP). Az eltérés pár százalékon belüli tehát mondjuk 4USD-nél (~960Ft) max 1000-et zárol. De hogy más helyen esetleg nem a váltás miatt, hanem eleve az eladó miatt más összeget zárolnak az is előfordulhat. Honnan vásároltál?
2014. nov. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Külföldön tankoltam és bankkártyával fizettem. Számomra érthetetlen módon egyszer a helyes összeget zárolta, majd kaptam mégegy sms-t, egy , a vásárlás összegénél kétszer nagyobb összegről is, amit zárolt a bank. Szerintem ez enyhén szólva is furcsa. Az első 2 esetben elismerte a bank, hogy hibázott és csak a valós összeget zárolja, a különbözetet pedig a rendelkezésemre bocsájtja, de ez sem törént meg. A bankszámlámról pedig hiányzik az összeg...
2014. nov. 9. 14:02
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha egy vásárláshoz két zárolás történt, akkor ott vagy hiba, vagy visszaélés történt. Ráadásul ha 30 napig nem jön terhelés, akkor felodják a zárolást.
2014. nov. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!