Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Csok - utólag lehet igényelni?

Csok - utólag lehet igényelni?

Figyelt kérdés

Három hónapos terhes vagyok, tavaly novemberben vettünk házat. Kihasználtuk a csokot három meglépő gyermekünkre, ami 2,2M ft-ot jelent, 4 gyereknél pedig a támogatás összege 2,75M. A különbözetet tudjuk majd igényelni? Ha igen hol, és mi kellhet hozzá? Elég a betöltött 12 hetes terhesség, vagy meg kell várni a születést? Azért lenne fontos, mert mióta megtudtam, hogy terhes vagyok, nem dolgozom (nem lustaságból, hanem mert a munkahelyem nem éppen terhes-barát), így a jövedelmünk eléggé megcsappant.

Válaszokat köszönöm!


2022. jún. 1. 15:50
 1/8 anonim ***** válasza:
35%
Ha már három gyereketek meglépett akkor biztos, hogy kell egy negyedik?
2022. jún. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Tudtommal a csok csak lakásvásárlásra fordítható.

ha van jelzáloghiteletek akkor abból x millió forintot elengednek (attól függ hogy hanyadik gyerek születik éppen a jelzálog kölcsön futamideje alatt)

és ott van még a babaváró hitel, amit mindenkép érdemes felvenni, ha még nem tettétek.

2022. jún. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
1: már ne is haragudj, de ez egyrészt egy eszméletlen barom kérdés, másrészt semmi közöd hozzá.
2022. jún. 1. 16:57
 4/8 anonim ***** válasza:
37%
Nem ártana önvizsgálatot tartani, plusz ha a gyámügy érdeklődik, hogy hova lett az előző három, hova járnak iskolába, akkor mit mondtok? Bocsi nem tudjuk, megléptek, úgyhogy most gyártjuk az újabb hármat?
2022. jún. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

És ha "három meglévő gyermekünkre" akart lenni?


Nos, kedves kérdező?

2022. jún. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
De 5/5, zseni vagy.
2022. jún. 10. 16:06
 7/8 A kérdező kommentje:
4-es, nyilván a kérdésedet te sem gondoltad komolyan. Most komolyan vannak olyanok, akik szerint "meglépő" gyerekek után vettünk igénybe támogatást...? Nem volt gyanús, hogy esetleg elírás és nekem kellene önvizsgálatot tartanom?
2022. jún. 10. 16:09
 8/8 anonim ***** válasza:

5-ös vok

Én el tudom képzelni magyarhonban, vmilyen kiskapuval, a küszöb alatt...

2022. jún. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!