Mennyire valós az, hogy jövőre az 5 éves PMÁP esetén a jelenlegi inflációnál kifizetik a kamatot? (Jelenleg 10,7+1,5= 12,2%).

Figyelt kérdés
Tuti kitalálnak valami sumákságot, vagy változtatnak. Most 20 millió van lekötve, akkor az havi kb. 200 ezer ft lenne, elég hihetetlennek tűnik.

2022. jún. 9. 08:50
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Nem hihetetlen, és annyira nem is jársz jól, hiszen most buksz rajta reálértéken 4%-ot, jövőre meg reálértéken 1.5%-ot nyersz, ha tartósan magas marad az infláció. Közben meg a forint többel gyengült, mint a hivatalos infláció.
2022. jún. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Számomra hihető. De jó kérdés, hogy mennyi lesz idén a hivatalos infláció. Azért nem élném bele magam, hogy ez 10% fölött lesz.

Minél nagyobb az infláció, annál nagyobb az áfabevétel többek között. Bőven futni fogja rá. Pláne, hogy csak 2024-ben kerül kifizetésre.


"hiszen most buksz rajta reálértéken 4%-ot, jövőre meg reálértéken 1.5%-ot nyersz"

Csak akkor ha idén is, meg jövőre is 10% lesz az infláció. Bízom benne, hogy egy elviselhetőbb 5%-os szintig visszaesik.

2022. jún. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Tudom, hogy nyilván veszít az értékéből, de én mint pénzügyhöz nem értő egyszerű ember annyit érzékelek belőle, hogy + havi 200 ezer bevétel. A családban van akinek ennyi a havi fizetése, és az se követi az inflációt... Így értem, hogy soknak tűnik.
2022. jún. 9. 09:31
 4/20 anonim ***** válasza:
55%

Csak közel 20% az infláció és nem 10%


Erősen torzítja lefelé a módszertan, és hogy a benzin ára sem húzza miközben majd az emelkedő árakban az is benne lesz, ha pedig piaci áron lesz akkor még jobban megugrik mint egyébként kéne.


Illetve jelenlegi statisztika szerint is éppen most is gyorsul az infláció.


Néhány hónap alatt a FT vesztett az értékéből 18% ot csak az árfolyam miatt.

Import árukon ez 20% feletti emelést jelent majd.

Élelmiszer igen nagy hányada import. Üzemanyag káosz is bekerül az árazásba majd ősszel. Mezőgazdasági gépek nem jutottak időben szükséges gázolajhoz. Kérdés mekkora termés kiesés várható emiatt.

Jövőre talán nem lesz KSH 10% infláció, de idén már csoda kell hogy alá menjen. Jelenleg havi bontásban 1% felett van a növekedés.

5% az jelenleg utópia. Talán 2024 -ben.

Talán, de az alap 3% körüli is magas szerintem.


Állam papír jó csak nem Magyarországon.


Így vagy úgy elinflálják a pénzünket.

2022. jún. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Még ha reálértéken buksz is rajta, annál mindenképpen jobb, mint ha csak a fiókban vagy a bankszámládon tartanád forintban. Kifizetni kifogják, a kérdés csak az, hogy az a pénz mennyit fog érni. Amit lehetségesnek tartok, hogy megemelik a lejárat előtti visszaváltás díját, és persze ki tudja mennyit fog érni a forint a devizapiacon.
2022. jún. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem fizetnék ki, utána ki venne tőlük állampapírt?
2022. jún. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Én euroba fektettem a 10 milliómat tavasszal és így is nő az értéke és nem függök az államtól.
2022. jún. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
#7 és hol nyitottad az Euro számlát? Valamelyik Fintech cégnél? Meg mi a garancia rá, hogyha ezek a demens nyomorultak beveszik az ukránokat az EUba, meg a szankciók hatására nem zuhan be az euro?
2022. jún. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
69%
8-as nem nyitottam sehol számlát, nem bízok egy államban sem. Itt tartom a kertben elásva. És a vicc, h így is többet hoz, mint jelenleg a PMÁP. És likvid, ha menni kell, csak kiásom. Nem fogják az Ukránokat bevenni még egy jó darabig és a forinthoz képest nem fog bezuhanni.
2022. jún. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
#9 nemtom h trollkodsz-e vagy komolyan gondolod, én ugyanezt meg akartam csinálni dollárral, erre lehurrogott valami barom egy másik kérdés alatt, hogy a dollárnak 8% inflációja volt. Hiába magyaráztam neki, hogy forinthoz képest akkor is sokkal jobban áll, megha áll a pénzem is és nem kamatozik.
2022. jún. 20. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!