Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi lesz a babaváróval, ha...

Mi lesz a babaváróval, ha munka miatt kell külföldre költözni?

Figyelt kérdés

A babaváró hitel esetén a kamatkedvezmény egyik feltétele, hogy Magyarországon éljenek akik felveszik.

Mi történik akkor, ha felveszi egy pár, Magyarországon élnek és dolgoznak, majd egyszer csak ki kell költözni külföldre, mert a munkáltató kiküldi őket? Például egy konzulátuson vagy követségen helyezkedik el valamelyik fél és ezért hiába a magyar állam alkalmazottjai, külföldön KELL élniük?


2022. jún. 15. 14:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Vagy keres új munkát vagy fizet mint a katonatiszt.
2022. jún. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ekkor sem KELL külföldön élniük, hiszen simán dönthet úgy otthagyja azt a munkahelyet, amelyik ilyen feltételt támaszt.
2022. jún. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Úgy emlékszem, hogy van benne egy kitétel. Munka miatt, mintha mehetnél valamennyi időre (talán 3 év). El kell olvasni a szerződést pontosan, és csak az ideiglenes címedet változtasd meg, akkor lehet, hogy az egész ügyintézést megúszod, ha nem tűnik fel senkinek.
2022. jún. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
59%

Amúgy kieg. Csak az egyikőtök mehet külföldre.


Ha megvan legalább az első baba, és előtörlesztitek, akkor mindketten.

2022. jún. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mit törlesztesz elő?
2022. jún. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
#5 A babaváró egy hitel, amit havonta fizetsz.
2022. jún. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én ertem, de semmi értelme amit a 4-es írt.
2022. jún. 24. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#7 Én vagyok a 4-es. Ha külföldre költözöl az első gyerek előtt, akkor kamattal kell visszafizetned a kölcsönt.


Ha megvan az első gyerek, akkor már kamatmentes, de ha külföldre költözöl, akkor ugyanúgy kamattal kell visszafizetni, mintha nem lenne gyerek.


Szóval, ha megvan az első gyerek és külföldre akartok menni mindketten, akkor elő kell törleszteni, hogy kamatmentes maradjon.

2022. jún. 24. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Akkor a végtörlesztés szót keresed.
2022. jún. 24. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!