Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Leemelhetnek pénzt a számlámró...

Leemelhetnek pénzt a számlámról úgy, hogy valaki birtokában van a bankkártyám számának és a PIN-kódjának?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert ma vásároltam a kártyámmal a Pe**y Ma**et-ben, és a "rendkívül kedves" pénztáros hölgy végignézte, milyen PIN-kódot ütök be. Mindig el szoktam takarni a keyboard-ot a nagyközönség elől, de őrá nem számítottam, akkor láttam meg, hogy figyel, mikor már az utolsó számjegyet beütöttem. Annyira lefagytam, hogy el is felejtettem megkérdezni, hogy mégis mi a f**zt les, vagy hogy nem érzi magát picit pofátlannak, vagy valami. Szóval a kártya nálam van, de a PIN-kódot lehet, hogy látta, meg a kártya számát is megjegyezhette, hiszen a kezében volt, mikor lehúzta a gépen. Ezen információkat felhasználhatja valamilyen módon arra, hogy pénzt nyúljon le tőlem?

Még egy kérdés:

Erste-ATM-nél meg lehet változtatni a kártya PIN-kódját?


Köszönöm, hogy végigolvastad, és a válaszokat is.


2010. szept. 19. 18:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%
Nem. Kártyaszámmal+PINkóddal nem megy semmire. Kártya+PINkód vagy Kártyaszám+CVV2(CVC2) kód kell a "leemeléshez". Más kérdés, hogy a pénztárosoknak azért az nem is szokott céljuk lenni, hogy lenyúlják a vevőt.
2010. szept. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
De ez a CVV2 is rajta van a kártyán...
2010. szept. 19. 19:02
 3/15 anonim ***** válasza:
74%
Akkor amint lehet változtasd meg a PIN kódodat.Bármelyik automatánál meg tudod csinálni..
2010. szept. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
57%

A pénztáros azért figyel, hogy a kedves vevő mit fog elb@szni már megint a nagy nyomkodásban.

Nem lehet ezzel visszaélni. A VISA kártyának nincs is PIN-je, az enyémnek legalábbis nincs.

De meg tudod változtatni a PIN-t.

2010. szept. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
83%
A CVV2 a hátulján van, elég kis betűkkel. Ha megnézed, a pénztáros az elejével magafelé dugja be a POS-terminálba. Nem is látja a CVV2-det.
2010. szept. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
83%
Nem kell paráznod, a PIN kóddal a kártya nélkül nem megy semmire senki. A többi adatot meg bármikor, bármelyik pénztáros láthatja. Ennyi erővel mindenki elkezdhetne aggódni minden egyes vásárlás után, hogy a pénztáros megjegyezte a kártyaadatokat.
2010. szept. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Szóval akkor abban egyetértünk, hogy ha valaki ismeri a PIN-kódot, és a kártyán lévő összes kódot, akkor már csinálhat valamit. És mi van akkor, ha én ezt a 3-jegyű kódot egy polírpapírral megadjusztálom úgy, hogy ne legyen olvasható? Csak a jövőre gondolva.
2010. szept. 19. 19:33
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem felesleges, ha valami visszaélés történik, akkor a bank úgyis megtéríti a kárt.
2010. szept. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Hintalow ***** válasza:
100%

Jópár év banki munkával a hátam mögött én is azt tudom mondani, hogy a pénztárosok nem igazán törődnek azzal, hogy leolvassák a kártyaadatokat, mivel a többsége valószinűleg arról sem tud szegény, hogy egy kártyával esetleg neten is lehet vásárolni.

Pin kódot pedig ha látja, azt is a hajára kenheti, mert azzal akkor ér valamit, a ellopja, vagy egy az egyben lemásolja a kártyát. (amihez pedig egy külön spec. olvasón kellene áthúzni, amit egyrészt nem egy szerencsételn bolti eladó fog megtenni, másrészt kicsit feltünő az, hogy ha két kütyűn húzogatja a kártyát...)

2010. szept. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Egyébként megpróbáltam azóta megváltoztatni a PIN-kódomat egy ATM-nél, de nem volt olyan lehetőség. Ha ott nem, akkor hol lehet, bankfiókban?
2010. okt. 1. 17:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!