Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Leemelhetnek pénzt a számlámró...

Leemelhetnek pénzt a számlámról úgy, hogy valaki birtokában van a bankkártyám számának és a PIN-kódjának?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert ma vásároltam a kártyámmal a Pe**y Ma**et-ben, és a "rendkívül kedves" pénztáros hölgy végignézte, milyen PIN-kódot ütök be. Mindig el szoktam takarni a keyboard-ot a nagyközönség elől, de őrá nem számítottam, akkor láttam meg, hogy figyel, mikor már az utolsó számjegyet beütöttem. Annyira lefagytam, hogy el is felejtettem megkérdezni, hogy mégis mi a f**zt les, vagy hogy nem érzi magát picit pofátlannak, vagy valami. Szóval a kártya nálam van, de a PIN-kódot lehet, hogy látta, meg a kártya számát is megjegyezhette, hiszen a kezében volt, mikor lehúzta a gépen. Ezen információkat felhasználhatja valamilyen módon arra, hogy pénzt nyúljon le tőlem?

Még egy kérdés:

Erste-ATM-nél meg lehet változtatni a kártya PIN-kódját?


Köszönöm, hogy végigolvastad, és a válaszokat is.


2010. szept. 19. 18:47
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
51%
Elég nagy hacacárét csinálsz ebből. Én is dolgoztam pénztárosként, volt, hogy csak négy órás műszakom volt, de ha akartam volna se tudtam volna megjegyezni akár egy PIN-kódot is... Amúgy most gondolod, hogy átellenből akkora profi, hogy meghatározza, hogy mely gombokat nyomod le kb. 10 másodperc alatt? Ugyan már... Naponta szerinted hány darab kártya megy át a kezei között?
2010. okt. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Mi a fenéért akarod megváltoztatni? Korábban már tisztázva lett, hogy a PIN kóddal a kártya nélkül semmilelyen visszaélés nem történhet!
2010. okt. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

A válasz írója 79%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 11:09


Te ismered a Vaterát? Na például ott tudsz úgy fizetni a kártyáddal, hogy csak számokat adsz meg, nem kell lehúzni a kártyát fizikailag sehol. Ha pedig ott lehet így fizetni, hogy csak a kártyán lévő számokat tudod, akkor biztos máshol is lehet. Vagy mutasd meg, hol van tisztázva, amit írtál.



A válasz írója 81%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 10:38


A "nagy hacacáré" csak azért van, mert meglepődtem, hogy hogy lehet valaki ekkora büdös bunkó, mikor más boltokban (mindenhol) látványosan elfordul a pénztáros, mikor a kódot ütöd be.

Aki akar, igenis meg tud jegyezni egy PIN-kódot, ahhoz pedig már csak a kártya kell, amit 2-3 rátermett ember szinte bárkitől meg tud szerezni, ha érted, mire gondolok. A legjobb az lenne, ha ilyen nyilatkozatot akkor tennél legközelebb, ha veled is ilyen bunkó volt egy pénztáros.

2010. okt. 10. 11:50
 14/15 anonim ***** válasza:
A PIN kódot sehol sem kell megadni online fizetéskor, tehát a PIN kód cserével semmit sem fogsz elérni! A PIN kód csak ATM-es kp.felvételkor vagy a boltban kártyás fizetéskor kellhet, ebből egyenesen következik, hogy a PIN kóddal kártya nélkül semmit sem lehet csinálni.
2010. okt. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Egyébként pedig ha nagyon parázol emiatt, akkor kérj egy tejesen új kártyát a régit pedig add le a bankban. Régen a kártyacsere nem került pénzbe, most nem tudom hogyan van.
2010. okt. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!