Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan működik a falusi csok...

Hogyan működik a falusi csok meglévő ház felújítására?

Figyelt kérdés
Van egy házunk amit személyi hitelből és babaváróból vettünk, gyerek úton van, és szeretnénk 2 év múlva tesót is. A település falusi csok programba benne van. Van még mit felújítani a házon, szeretnénk igényelni azt a 1.millio 300ezer támogatást amit írnak. Ezt hogyan lehet? Bankba kell bemennünk? Úgy is megadják ha hitelt nem veszünk fel mellé?

2022. jún. 23. 20:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Megadják igen, bankba bemész 80-100.000 Ft körül kimegy az értékbecslő, és hozzájárul a kivietelezői által kiajánlott felújításokhoz.


ami kell:

Legalább mindkettőtöknek tulajdon rész az ingatlanban,

mindenkinek ( gyerekeknek is ) állandó lakcímre szóló lakcímkártya

NAV 0-ás igazolás mindkettőtök részéről

legalább 6 hónap TB jogviszony igazolása legalább az egyikőtök részéről

és mindkettőtöknek erkölci bizonyítvány.


A felújítást a szerződés aláírása előtt nem kezdhetitek meg, utólag ha kész a felújítás a számlákkal le kell igazolni, és utána folyósítják azösszeget utófinanszírozásban.


Mi is most csináljuk, az Otpben ugyanakkor tegnapelőtt hivatalaosan még nem tudták, hogy 2022 júni 30 után meghosszabbítják e?!

2022. jún. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Értem köszi szépen, tehát akkor ez is végülis olyan mint az a 50%os 6millio forintig es 3milla visszjár otthonfelujitasi tamogatas ? Hogy kell onero elkezdesz felujitani es csak ugy kapsz penzt vissza ?


Ha szabad kérdeznem ti mit csináltok belőle? Mi a nyílászárókat szeretnénk, úgy láttam arra is lehet

2022. jún. 23. 21:08
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen.

Mi az 50%-ra azon bukunk el, hogy az állandó lakcímre ha most felvesszük mindenkiét, a fewlújítandó ingatlanra, akkor nem lesz meg év végéig sem az 1 év azonos lakcím igazolás.


Most adtam el az egyik lakásom, abból kifizettem a hiteleinket, képeztünk némi tartalékot és ami azon felül maradt, abból azon a felújítandó házon a bejárati ajtó csere, szigetelés, csatorna felrakása, elektromos hálózat áthúzása, meg a konyha-fürdőszoba felújítása, szobák rendetétele van soron. kb, 4,5 milliót szánunk rá, ennyiért megveszem a felét az ingatlannak páromtól, és az általam kifizetett vételárból kivitelezzük a felújítást,majd hívunk vissza 1,3-at 2 gyerekre ami meg jó lesz a másik házam korszerűsítéséhez jövőre.

2022. jún. 24. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hmmm én akkor még nem tudom hogy lesz :D
2022. jún. 24. 08:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!