Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Külföldi számláról kapott...

Külföldi számláról kapott összeg után van illeték?

Figyelt kérdés

Havi egy millió jönne a számlámra jogilag nekem “idegen” embertől. Ő ezt külföldön nyilván leadózta. Ezután kell még valahova nekem valamit fizetni, vagy neki? Vagy ránéz a bank, a NAV stb?

Vagy senki le se xarja?

Köszönöm!


2022. jún. 27. 13:26
 1/8 anonim ***** válasza:

Miért kapod te ezt a pénzt? Munkáért? Két szép szemedért?


Le kell adóznod neked is.

2022. jún. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Milyen jogcímen kapod?
2022. jún. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1


Két szép szememért.

2022. jún. 27. 16:50
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem hobbiból kérdezte az első, hanem annak érdekében, hogy válaszolni tudjunk, hogy pontosan mennyi és milyen adót kell fizess!
2022. jún. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

3

Semmilyen jogcímen nem kapom, pont ezt akartam mondani a "két szép szememért" mondatommal. :) Nem fizetség, nem házastársam, tehát jogilag nincs közünk egymáshoz. Az a bankot meg nyilván nem érdekli, hogy pl én azt mondom, ő a haverom és küld nekem pénzt.

Tehát mint írtam is, semmilyen jogi kapcsolatunk nincs, a két szép szememért. :)

2022. jún. 27. 17:11
 6/8 A kérdező kommentje:
Esetleg megjelölhetem társtuajdonosnak a számlámhoz, ezzel további költségeket megelőzendő?
2022. jún. 27. 17:17
 7/8 anonim ***** válasza:

Minek jelentenéd be társtulajdonosként a számlához? (Amúgy se olyan egyszerű az) Most akkor a tiéd a pénz vagy az övé?


Ha a két szép szemedért küldi, az ajándék, 15 % szja-t kell utána fizess. És a bank simán lejelenti gyanús pénzmozgásként, ha havi 1 milliót kapsz rendszeresen, a nav sem hülye, nem fogja elhinni, hogy a “két szép szemedért” kapod. Szóval minimum egy vagyonosodási vizsgálatra számíts!

2022. jún. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Ha a két szép szemedért küldi, az ajándék, 15 % szja-t kell utána fizess."


A válasz helytelen. Mivel a pénzt ellenszolgáltatás és visszafizetési kötelezettség nélkül kapod, ezért ez ajándéknak minősül. Magánszemélyek között az ajándékozás SZJA alól mentes bevétel.

Viszont ajándékozási illeték-fizetési kötelezettség terhel utána. 30 napon belül be kell jelenteni a NAV-hoz, mint ajándékot és a megajándékozottnak fizetnie kell utána ajándékozási illetéket.



"És a bank simán lejelenti gyanús pénzmozgásként,..."

Ez így igaz. De nem azért, mert millió körül/felett kap, hanem azért, mert gyanús pénzmozgásnak ítéli meg a bank és jelenteni fogja az adóhatóságnak, tehát akár vizsgálódhatnak is, hogy mi az eredete/forrása. Ha megfizeted utána az ajándékozási illetéket, akkor nyilván békén fognak hagyni.

2022. jún. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!