Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A Vagyonszerzési illeték...

A Vagyonszerzési illeték részletfizetés az hitelnek számít?

Figyelt kérdés

Nem régiben vásároltam egy ingatlant.

Vagyonszerzési illetékét részletfizetésben kértem.

Viszont most a felújításra hitelt szeretnék felvenni.

De azt nem tudom hogy ez a részletfizetés bezavarhat e elbírálásnál.


2020. okt. 10. 07:25
 1/3 anonim ***** válasza:

"A Vagyonszerzési illeték részletfizetés az hitelnek számít?"


Nem. A vagyonszerzési illetéket az adóhatóság szabja ki és ő is ad rá részletfizetést. A NAV nem pénzügyi intézmény, így hitelt/kölcsönt sem folyósít. Ebből kifolyólat az illetékre vonatkozó engedélyezett részletfizetésed sem hitel.


Viszont adott esetben adó- és köztartozásnak minősül, ha nem fizetted meg időben. Mivel Neked részletfizetést adtak, ezért az eredeti esedékesség időpontja megváltozott a részletek későbbi esedékességű időpontjára, tehát jogilag nincs adótartozásod sem, ha a részleteket időben teljesítetted/teljesíted.

2020. okt. 10. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom láthatnak-e ilyet (számlakivonaton láthatják) de kérdezik is, hogy van-e egyebed, ami terheli a fizetésed. Ha azt mondod nem, de látják, akkor az nem fogja magát jól kivenni a bírálaton.
2020. okt. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
44%

"hogy van-e egyebed, ami terheli a fizetésed."


A részletfizetés nem "terheli" a fizetésed. Ez ugyanolyan szükségszerű fizetési kötelezettség, mint a gázszámla, vagy áramszámla befizetése. Csak ez adó jellegű, amire részletet kaptál.


Ami a jövedelmet terheli, az a bérből történő levonás a kötelező adón és járulékon kívül (jövedelem-letiltás) valamilyen tartozás miatt. Tehát amikor már valamilyen végrehajtó, vagy bíróság tiltja a jövedelmed.


Mit látnak a számlakivonaton? Azt, hogy fizeted az adót? Azt más is fizet. Ha végrehajtás lenne ellened, akkor a számlakivonaton azt látnák, hogy az adóhatóság inkasszálta a bankszámládat (zárolják).

Neked ilyen nincs, hiszen részletfizetést kaptál, tehát lejárt esedékességű tartozásod addig, amíg fizeted időben a részleteket, nem lesz.


Remélem érthető a lényegi különbség... :)

2020. okt. 11. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!