Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha az osztalékfizető portfólió...

Ha az osztalékfizető portfólió építés valóban olyan jövedelmező és egyszerű, akkor miért nem csinálja ezt mindenki?

Figyelt kérdés

Az árfolyamnyereség általában kisebb, mint az osztalékot nem fizető növekedési részvényeknél, viszont nem kell eladnod semmit ahhoz, hogy még több részvényt vásárolj az osztalékokból, működik a kamatos kamat, mégis nagyon kevesen beszélnek róla.

Mi a gond ezzel a befektetési formával?



2022. jún. 28. 12:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon eleve marha kevés ember fektet részvényekbe.

[link]

"Ami azonnal szemet szúrt számomra, hogy a magyar lakosság mindössze 2%-a rendelkezik részvényekkel."


Én 3 éve építgetek osztalékprotfóliót, ez nyilván elég kevés idő. Amire rájöttem, hogy egyáltalán nem egyszerű, és nem is brutálisan jövedelmező a jelenlegi piaci környezetben.

Lehet róla anyagokat találni, beszámolókat találni. A kevés az relatív, nyilván amerikában tucatjával jelennek meg ilyen könyvek, nálunk 1-2 van, többet nem lehet eladni.


"Mi a gond ezzel a befektetési formával?"

Szerintem baj nincs vele, de ez se csodamódszer. Nem leszel 10 év alatt gazdag belőle.

A fő nehézsége, hogy lehet megunod 5 év alatt, ha nem jönnek látványos eredmények.

Másrészt lehet, hogy kitartasz mellette 20 évig és azt látod, hogy nem érted el az S&P500 hozamát.


Vannak előnyei és hátrányai is.

2022. jún. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
osztalékot nem kötelesek fizetni a társaságok a részvények után, simán lehetséges hogy nem fizetnek semmi. A részvény bármikor bezuhanhat és akkor azokat is bukod.
2022. jún. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Japán Gulyás ***** válasza:
A nyereség így is - úgy is arányos lesz a kockázattal.
2022. jún. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Osztalékfizető részvényből portfóliót építeni nem olyan mint belenyúlni egy jó tradebe és nyersz 30-40%ot. Ez befektetés ami több (sok) évre szol. Én is kb. 3 éve kezdtem el építgetni a portfólióm. Nincsenek irreális elvárásaim de van pár szabály amit betartok.

- minden osztalékot visszaforgatok a portfólióba (Ez szentírás.)

- csak olyan részvényt veszek ami folyamatosan, régóta fizet osztalékot növekvő ütemben

- amíg fizet osztalékot addig nem adom el, akkor sem ha épp esik (ha felfüggeszti a fizetést, akkor viszont eladom)

- szeretek olyan szektorokból vásárolni amelyeket ismerek, értek, de nyilván van más is mert fontos a következő pont

- diverzifikáció (nem tudom hány féle részvényem van. 30kb)

- általában USA, de vannak kanadai és brazil részvényeim is.

- nem csak az osztalékot nézem, de az az első (ha az nem stimmel, akkor nem is megyek már tovább)

- befektetésnek tekintem, ezért nem ugrok bele egy-egy piaci hypeba (Nem tradelek. Befektetek.)

2022. jún. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

1-es: Köszi a részletes választ! Én most március óta kezdtem el befektetni. Tavaly óta várok egy nagyobb szakadásra és úgy gondoltam, hogy most kezdem el havonta betolni az eddigi megtakarításaim + a havi megtakarításokat.

Eddig 12 milliónál járok, jelenleg 2% pluszban, de mivel ennek a 12 milliónak a felét tavaly crypto tradingből szedtem össze, ezért ez a volatilitás nekem semmi. :)))

Viszont rá kellett jönnöm, hogy a trading nem az én műfajom, mellette alig tudtam a vállalkozásomra figyelni mert iszonyat stresszes az egész. A vállalkozás pedig még mindig a fő bevételi forrásom (havi 1 millió körüli nettót tudok összekalapálni), így abból a "felesleget" minden hónapban be tudom fektetni ami nagyjábó havi 600ezer. Mellette van még 3 millió "vésztartalékom" állampapírban meg pár százezer bankbetétben, ha valami sürgősen kell.

Szóval az én rizikó toleranciámnak ez az osztalékbefektetés szimpinek tűnik, ha évi 10% körül tudok vele hozamot generálni akkor boldog ember leszek. Ami felette van, az csak jó és közelebb hoz a céljaimhoz.

Azt meg kellett tanulnom azért, hogy itt marhára nem elég az ami a cryptonál, hogy indikátorokat és mozgóátlagokat nézegessek, itt keményen bele kell menni a fundamentumokba is (ami cryptonál nyilván nem létező fogalom), nézegetni a P/E-t, növekedést, adósság állományt, cash-flowt...viszont ez tetszik, mert dimenziókkal racionálisabb, mint a crypto. Már ha a részvénypiacot lehet racionálisnak nevezni. Ebben a kontextusban mindenképp.


2-es: Igen, nem kötelesek, viszont a "Dividend Aristocrat" klubból presztízsveszteség kikerülni egyes cégeknek amik bent vannak 25-30-50 éve, így ha csak ezekre koncentrál az ember, akkor biztosabbra lehet menni, már amennyire ez lehetséges.

2022. jún. 28. 14:16
 6/10 A kérdező kommentje:

4-es: nagyjából így tervezem én is. Korábban MÁP+ba pakolgattam a havi megtakarításaim, tavaly végigtrade-eltem a crypto bikapiacot (meg is őszültem keményen), aztán a két véglet - állampapír vs. crypto - után döntöttem az osztalékportfólió mellett, hosszútávon gondolkodva (életem végéig, vagy ameddig össze nem omlik a modern társadalom :)))).


Egyébként nálam is ezek a fő szempontok. Osztalékfizetés legyen legalább 10 éve stabil emelkedő pályán, ésszerű PE érték, alacsony hitelállomány, stb. Nekem havi 17 dollárt megért egy FastGraphs előfizu, mert nagyon informatív és könnyű olvasni az adatokban, plusz Yahoo Finance-ről is sok hasznos dolgot össze lehet ollózni. Mellé még bedobom a crypto alatt szerzett technikai analízis ismereteimet és ha így is megégetem magam, akkor megérdemlem a sorsom.

2022. jún. 28. 14:20
 7/10 anonim ***** válasza:

Sok sikert.

"ha évi 10% körül tudok vele hozamot generálni akkor boldog ember leszek"


Ez egy reális cél, de ettől még nem biztos, hogy egyszerű is. :)

Az osztalékbefektetés csak kívülről tűnik egyszerűnek szerintem. :)

2022. jún. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi, ha nem irónia volt. :)


Semmilyen befektetést nem neveznék egyszerűnek, de ez talán jó is, mert nincs ingyen vacsora. Láttam tavaly még a crypto bikapiac csúcsán akik azt hitték, hogy ez tényleg ilyen egyszerű, aztán súlyos árakat fizettek érte. Szóval csak remélem, hogy tényleg nem egyszerű az osztalékbefektetés, mert akkor van rá esély, hogy működik.


Egy időben gondolkoztam ingatlanban, de ott az adminisztráció, az illikvid mivolta ami elriaszt első körben. Részvényt meg 2 kattintásból veszek, ha találok olyan céget ami alul van értékelve és van épp tőkém.

Ráadásul ingatlanozásnál még rá is kell költeni elég sokat időnként, figyelni kell a bérlőkre, az adózása sem tetszik, nem úgy, mint egy TBSZ-nek. :)

De ha tudsz olyan befektetési formát ami kívül és belül is egyszerű, akkor kíváncsi vagyok!

2022. jún. 28. 15:41
 9/10 anonim ***** válasza:

10% az dollárban (euróban, stb) vagy forintban? Nem mindegy...


Én nem szoktam ilyen nagy technikai elemzést végezni. (Pedig van némi ismeretem. Korábban forexeztem.) Trendek érdekelnek és a fundamentumok. Vannak részvények amik benne vannak a kedvencek között. Nézegetem őket és ha jónak találom az árát (és pénzem is van) akkor vásárolok. Nyilván ha a többi feltételnek is megfelel. :)

Nem fizetek elő semmilyen oldalra. Minden infó ami nekem kell megvan freeben is.

Hetente max 1-1,5 órát fordítok a portfóliómra. Direkt. Ez is tudatos döntés. Korábban forexeztem, abban jobban ott kell lenni. De én úgy vagyok hogy nem akarom erre eltolni minden szabadidőm. Vannak az életben fontosabb dolgok is.


A Dividend Aristocrattal nekem csak egy bajom van. Van köztük jó pár ami elég vékony osztalékot fizet. 1-2% osztalékhozam nekem nekem nem túl vonzó. De nekem is van DA részvényem. 5-6 biztos van a listából.

2022. jún. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Üdv a világomban. :) Én crypto tradinggel kezdtem, de nagyon durván elhanyagoltam a vállalkozásom közben, ezért is váltottam passzív(abb) befektetési formákra.

Való igaz, hogy a Yahoo Finance-ről minden infó beszerezhető, viszont a FastGraphs annyira felhasználóbarát, hogy meg tudok vele takarítani annyi időt, hogy órabérre vetítve bőven visszajön a havi subscription ára.

Én sem "ész nélkül" veszem a DA részvényeket, azokat nézem amik a 3-5%-os yield zónában vannak éééés alul vannak értékelve (meg persze a fundamentumok rendben vannak).

2022. jún. 30. 13:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!