Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kb 480 ezres havi bevétellel,...

Kb 480 ezres havi bevétellel, 3 millió félre tett kb-val mennyi esélyünk van lakáshitelre?

Figyelt kérdés

Ketten keresünk 480 ezret (párom egészségügyi okokból csak alacsonyabb bérezésű munkát vállalhat). Én 310 körül keresek. Párom 170-180 ezret.

Félre tett fundamenta 2 millió, takarékszámlámon 1 millió.

Nekem van 25%-os tulajdonú ingatlan (örökség). Ezt nem akarom beleforgatni fedezetnek.

Vajon van esélyünk lakást venni?

Albérletben vagyunk, és a tulaj megint hívott, hogy emelni fog . (Egy év alatt így összesen 30 ezret emelt). Konkrétan ki vagyunk neki szolgáltatva. És annyira unom. Semmit nem újít a lakáson. Egy 80-as évekbeli konyhabútor van. Már használtan vettek gáztűzhelyet. Használtan vettek egy 15 éves mosógépet, ami elromlott és nekem kellett megjavítattnom, mert ő utána nézett, hogy az az én dolgom. A fürdőszobában szerintem még a 30 éves kád és wc van... Amikor beköltöztünk, ott festették le a falakat ahol koszos volt, így a fal foltos... Valamint ésn vízköveztem le minden felületet a konyhában és fürdőben, mert konkrétan 1 cm-es vízkő állt rajta.

Muszáj lépnünk, de fogalmam sincs, hogyan :(

Lehet esélyünk a hitelre?



2022. jún. 29. 21:38
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
2 éve lakunk itt. 45 négyzetméter, így 120 ezer lesz júliustól. Teljesen elvagyok keseredve.
2022. jún. 29. 21:56
 2/16 anonim ***** válasza:
95%
20-30% önerő kell, ez alapján tudsz számolni.
2022. jún. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem ha csak nem házasodtok össze és írtok alá gyerekeket, esélytelen.
2022. jún. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
56%

Babaváró segély önerőként felvehető, csok 20 M plusz egyéb hitel. Keressetek egy jó hitelneppert, aki átnyomja a kérelmet. Jövőre közel duplájára akarják bővíteni az ellési pénzeket, nem tartom kizártnak, hogy ez azzal is együtt jár majd, hogy a felvehető összeg is nő, pl babanyomóka 10 M -> 20 M.

[link]

2022. jún. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Babaváró nem segély, hanem hitel, amit bizony vissza kell fizetni.
2022. jún. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
89%
Könyörgöm írd már le, hogy amiket nézegettek lakások mennyibe kerülnek.
2022. jún. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
55%
Ha te vágy a nő keres valami normális ferfit
2022. jún. 30. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Normális férfi van mellettem.

Nem ő tehet róla, hogy szar az egészsége...


Kb 25 millió a térségünkben egy 2 szobás lakás. (Ennél nagyobbat nem szeretnénk)

2022. jún. 30. 09:27
 9/16 anonim ***** válasza:
94%

Semennyi esélyetek nincs. A törvény szerint az ár 20%-át kell letenni saját pénzként amikor hitelt akarsz felvenni. Ez egy 25 milliós lakásnál 5 millió. De még ekkor is van pl hogy bizonyos esetekben ennél többet kér a bank és nem adja meg 20%-ra se, pl. ha egyedülálló valaki vagy ha olyan környéken van az ingatlan ami kockázatos a bank szerint.


De még ha lenne is 5 milliótok ami a törvény szerinti minimum és erre adnának hitelt akkor is van egy csomó más költsége egy lakásvásárlásnak, ügyvéd pár százezer, bútorok és műszaki cikkek már inkább 1 millió felett, illeték 25 milliós lakásnál 1 millió. Szóval még másik 2-3 millió kellene az egyéb költségekre legalább.


Arról nem is beszélve mennyire elszálltak a hiteltörlesztők az új hiteleknél. 20 millió hitelnek 20 évre lenne 150-160 ezer a törlesztője és azt csak úgy kapnátok meg, ha együtt tudna nézni titeket a bank, de együtt csak akkor tud nézni titeket, ha házasok vagytok.

2022. jún. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Max úgy van esélyetek, hogy felveszitek a babavárót és vártok 3 hónapot. Akkor már 100%-ban elfogadják önerőnek a babavárót, vagyis lesz 13 milliótok, plusz felvesztek mellé még 12-15 millió piaci hitelt. Azért többet, hogy jusson a járulékos költségekre is.

Node számoljunk. A babaváró törlesztője kb. 45 ezer forint. 15 millió piaci hitelé már nem tudom mennyi lehet. 110-120 körül tippelem. Vagyis innentől kezdve a lakhatásotok 160-170 ezer forint + rezsi és egy gyereket is be kell vállalni emellé. Nektek megéri? Ha megfogan és betölti a 12 hetet, akkor 45 ezerrel több marad a zsebetekben 3 évig. Ti tudjátok.

2022. jún. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!