Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Most màr így nem is annyira...

Most màr így nem is annyira jó befektetés a PMÁP, hogy a Jegybank majd 10%-ra emelte az alapkamatot?

Figyelt kérdés

Ez azzal jár valszeg, h az 1-2 éves állampapirok is 10 vagy a feletti kamattal fognak majd kijönni?

Így meg már a mostani 6,6% is karcsú, a jövő évi jó lesz, de utána megint visszaesik, és lehez az 1 évesekét se fogja elérni.


2022. júl. 7. 14:44
 1/7 anonim ***** válasza:
59%
Én pont tegnap kötöttem hosszas hezitálás után, de már most kezdem megbánni és féltem a nehezen megszerzett pénzemet. Szóval jól át kell gondolni. Nekem rögtön kevesebb pénzt mutat, mint amennyibe került, pedig ingyenes. Elég zavaró, hogy már az elején lehúznak 20-30 ezerrel.
2022. júl. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

#1 - Van visszaváltási díja. Igen, ha valakinek annyi esze van, hogy megveszi és 1-2 hétre rá vissza is váltja, akkor kevesebbet kap vissza.

Kb 2 hónap mire annyi kamat felhalmozódik benne, ami fedezi a visszaváltás díját.


Tehát <2 hónapra nem érdemes egy 5-6 éves kötvényben tárolni a pénzt. Ez azért nem egy akkora meglepetés szerintem.

2022. júl. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem fog visszaesni pár évig. Szerintem a következő 3 évben 10-12% lesz a PMÁP kamat.
2022. júl. 7. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Elesznek az állampapírosok, a soha meg nem valósuló kamathozamokkal, ha mindig összevissza váltogatják.


lásd "Szuperállampíprból" Pmáp, abból most megint más.

Most meg feltalálták a hidegvizet a PMÁP-al, Pemáppal is.


Már az elején látni lehetett, hogy ez lesz, más értelmesebb dologgal, meg legalább reálhozamod is pozitív lenne.

2022. júl. 8. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#4, írjál kérlek "más értelmesebb" dolgot, ami a pénzügyileg képzetlenebb, és kockázatkerülő népeknek ajánlanál.
2022. júl. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez az, én is kutattam hónapokig, de mindenhol ilyen bitcoint meg tőzsdét és egyéb kockázatos befektetéseket javasoltak. Nyilván akinek 100 milliói vannak pluszban, azok mernek ilyeneket bevállalni. Én a 4 millió forintot is évek munkájával és spórolásával gyűjtöttem össze. Nem nagy összeg, nyilván egy garzonra sem elég, de akkor sem szeretném, ha megenné az infláció, vagy bármilyen más módon elbuknám.
2022. júl. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
5-ös ingatlan fejlesztés, vállalkozás, energetikai korszerűsítés, egyéb értéknövelő beruházások, de már egy sima devizaszámlán tartott devizávalnis előrébb lettek volna az elmúlt 3-5 évben is.
2022. júl. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!