Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diakhitelt csak saját névre...

Diakhitelt csak saját névre szóló bankkártyával lehet törleszteni?

Figyelt kérdés

Nem találtam erre vonatkozó szabályt, de az ellenkezője sem volt sehol leírva.


Nyilván nem utalásra, hanem "bankkártyás vásárlásra" gondolok, mint pénzforgalmi művelet.


2022. júl. 9. 18:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Akár azt is beírhatod névnek, hogy Doktor Ferrari, átmegy a tranzakció. Írd be a saját neved és kész, a bank nem tudja te milyen nevet írsz be a kereskedő oldalára.
2022. júl. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszi, és bocsi, de

1) semmilyen kereskedő semmilyen oldalára nem írok semmit, ami bankkártya adat (a Barion sem kivétel). Aki pénzt akar beszedni, az minimum irányítson át banki fizetős felületre

2) A bankkártyára írt név fix. A diákhitel igénylésnél (és továbbiakban) a valódi nevem szerepel, ez is FIX. Akkor hová lehetne (akár csak technikailag) beírni, hogy "Doktor Ferrari"?

2022. júl. 9. 23:10
 3/12 anonim ***** válasza:
Amikor fizetsz, kéri a kártyára írt nevet.
2022. júl. 10. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Istenem....
2022. júl. 10. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 valaki : ***** válasza:
Én a páromét használom mindig. Az én kártyámat mindig elutasítja. Aztán persze odaadom neki pénzben, eddig mindig működött
2022. júl. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én a szomszéd hajléktalan nevét szoktam beírni, így olyan, mintha ő törlesztené nekem.
2022. júl. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem is kell ilyen szomszéd.
2022. júl. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

6-os, 7-es!

Agyatlan diszlexiásak vagytok, nektek tényleg kár volt adósságba vernetek magatokat.


6-osnak külön: most akkor SZOMSZÉD, vagy HAJLÉKTALAN?

2022. júl. 15. 22:58
 9/12 anonim ***** válasza:
szomszéd hajléktalan
2022. júl. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom, hogyha egy olyan felületen fizetsz bankkártyával, ahol te be vagy jelentkezve a saját profiloddal, akkor teljesen mindegy kinek a kártyájával fizetsz, akkor is úgy érzékeli, hogy az a te befizetett cuccod.

A kártyával való fizetéskor meg úgy is meg kell adni a bankkártyán lévő nevet, de ennek nincs jelentősége a fizetett dolog szempontjából.

2022. júl. 19. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!