Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Babaváró Ausztriai lakcím?

Babaváró Ausztriai lakcím?

Figyelt kérdés

Olyan kérdésem lenne,hogy mivel Ausztriában dolgozom nekem itt van a főlakcímem akkor a párom melléklakcímmel kiköltözhet hozzám?

Babavárót felvettük és abban benne lehet hogy nem szűnhet meg mindkét szülőnek a magyarországi lakcíme. Ha a feleségemnek itthon lenne a főlakcíme akkor tudna kint élni nálam melléklakcímmel? Szerződésszegésnek számítana?



2022. júl. 14. 13:26
 1/10 anonim ***** válasza:
29%
A magyar hatóságok nem igazán foglalkoznak a lakcímbejelentéssel; a legújabb jogszabály-módosítás eredményeképpen pedig már hivatalosan is büntetlenül lehet Magyarországon bárhol állandó lakcímed, anélkül, hogy ott laknál! A gyerek lakcímére kell figyelni, hogy ne legyen pl. tanköteles ott, ahol nem laktok.
2022. júl. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szerintem félre értetted :)
2022. júl. 14. 15:15
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem értette félre 1-es...

De én eddig úgy tudtam, hogy adósnak, adóstársnak és megszületett gyermeknek egyazon magyarországi állandó lakcímmel kell rendelkeznie.

2022. júl. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

[link]


A kamattámogatást a következő esetekben veszítik el a házaspárok:



Ha a folyósítástól számított 5 éven belül nem születik gyermeke a párnak: a támogatás az 5 éves időszak lejártát követő naptól szűnik meg.


Ha már egyik félnek sincs állandó lakcíme Magyarországon: az utolsó magyarországi lakcím megszűnését követő naptól szűnik meg a támogatás.


Ha a gyermekvállalási támogatással érintett kiskorú gyermek kikerül a háztartásból: a támogatás a szülők háztartásából való kikerülést követő naptól szűnik meg.


Ha a házastársak elválnak, és nem házasodnak újra: a válást követő naptól szűnik meg a kamatmentesség.

2022. júl. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és büntetőjogi felelősség tudatában nyilatkozni kell az együttélésról. Nem tudom, hogy ez ausztriai és magyarországi lakcímmel mennyire tűnik kamunak.
2022. júl. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
60%

#1 vagyok


Figyu, most mi a feltétel: Magyarországon kell LAKNI vagy kell egy magyarországi bejelentett lakcím?


Lehet úgy lakcímed valahol Magyarországon, hogy nem laksz ott, ez törvényes. Az osztrákokat nem zavarja.


A közös háztartás (azaz a költségek közös viselése) nem szűnik meg, sőt, még egy lakásban is laktok. Csak éppen nem Magyarországon. De az nem is volt feltétel, vagy de?

2022. júl. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
négyeshez annyit tennék hozzá, hogy a magyar oldalnak lehet hogy oké, hogy marad egy kamu főlakcím magyarországon, de az osztrákok nem szeretik, amikor az állandó tartózkodásod melléklakcímnek van bejelentve...
2022. júl. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ti vagytok az adócsalók, nem a katások.
2022. júl. 15. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#8 lehet szidni a kormányt, hogy ilyen törvényeket hoz, de nem lehet szidni azt, aki él egy teljesen törvényes lehetőséggel. Én is megtenném, ha módom lenne rá, és te is megtennéd.
2022. júl. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#7 akkor Ausztriában is főlakcímre kell bejelentkezni. Nem ellenőrzi a kutya se azt a szabályt, hogy csak egy tagállamban lehet főlakcímed, úgyhogy attól még megmaradhat a magyar állandó lakcím.
2022. júl. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!