Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ausztria, Erkölcsi Bizonyítván...

Ausztria, Erkölcsi Bizonyítvány. Kell bejelentett lakcím vagy sem?

Figyelt kérdés

Úgy tűnik, hogy egy osztrák munkához kellene szereznem Erkölcsi Bizonyítványt. De nem élek Ausztriában, és nincs bejelentett lakcímem sem. Szükséges ez, vagy csak szimplán bemegyek a kerületi rendőrségre, ezzel a kérelemmel, és kiadják nekem?


[link]


Vagy ki kell kérnem itthon a magyart, amit még le kell fordítani?

A kontakt azt mondta, hogy bemegyek az osztrákokhoz, és mivel munkához kell, így kb 16 Euró lesz. Igaz nem tette egyértelművé, hogy a bejelentett lakcím szükséges-e. Ellentmondó dolgokat olvastam, jó lenne egy aktuális hozzászólás. Köszönöm.



2017. szept. 27. 13:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Milyen munkához kellene? Mert évek óta élek itt, sehol nem kértek ilyet. Ha meg mégis kell, akkor értelemszerűen vidd a magyart, mivel osztrákot nem kapsz, ha nem itt élsz.
2017. szept. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Futár munka.
2017. szept. 27. 13:47
 3/9 A kérdező kommentje:
Csak azért gondoltam, hogy egyenesen el lehet intézni az osztrákoknál is akár, mert az EU miatt lekérhetik az itteni nyilvántartásból is. De akkor ezek szerint nem? Magyar + fordításos hercehurca lesz? :-(
2017. szept. 27. 13:54
 4/9 A kérdező kommentje:

Valahogy sejtettem, hogy nálunk nem 10 perces móka lesz ez. Ügyfélkapun regisztrálni, majd ott online benyújtani az igénylés, és várni, hogy kipostázzák.

Ezzel szemben, az osztrákoknál, bemész a rendőrségre, lecsekkolnak ott helyben, és ha minden ok pár perc múlva már meg is kapod. :((

2017. szept. 27. 15:04
 5/9 A kérdező kommentje:
A gond az, hogy sürgős.
2017. szept. 27. 15:08
 6/9 anonim ***** válasza:
A magyar is megvan gyorsan. Nekem ugyan volt ügyfélkapu regisztrációm, péntek délután igényeltem online, csütörtökön már a postaládámban volt.
2017. szept. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ja, és nem utolsó sorban a magyar ingyenes, egy évben azt hiszem 3x vagy 4x.
2017. szept. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

6: "péntek délután igényeltem online, csütörtökön már a postaládámban volt." Nem fordítva? :)

Oké lenne, ha holnap ki is küldenék, de az azonnali ügyintézés még jobb lenne ugyebár. lásd sógorok.

2017. szept. 27. 15:40
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen valóban ingyenes, 3-szor vagy 4-szer, csak az én esetemben, még ott a fordítás is.
2017. szept. 27. 15:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!