Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A forint gyengülése miatt USD...

A forint gyengülése miatt USD számla nyitásán gondolkodom. Milyen bankot válasszak?

Figyelt kérdés
USD számlát szeretnék nyitni és havi szinten a forintban megérkező pénzemet félre szeretném tenni USD-be. Mit gondoltok melyik az a bank amely a legkevesebb pénzért váltja àt a forintot dollárba? Otp-nél vagyok jelenleg de szerintem léteznek jobb lehetőségek mint pl a WISE, stb. Mit javasolnátok? Elsősorban interneten hirdetett bankokra gondolok.

2022. júl. 18. 21:05
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

10: (4es vagyok)

Nyilván nem BTC az euro, én a pszichológiáról beszélek. Amikor Józsi bácsi szerint a dohánybolt előtt 2 sör között is realitás átváltani a forintot dollárra, akkor menekülj. :)

Valóban gyengül, és gyengülni is fog, ez még csak nem is kérdés. De az "átváltók" 98%-a szerintem életében nem látott még japángyertya chartot, csak vonal grafikont és az RSI-re azt hiszi, hogy valami tuning beállítás az autókon.


Hétköznapira lefordítva: lesz 500-as euro és dollár is, de hogy fogja magát Átlag Jóska érezni, ha decemberben 330-350 lesz a dollár és 360 az euro és ott is marad akár 5-6 évig mire újra elindul felfelé? Nem fikció, ez valós trend a múltból, ahogy válságok után szokott lenni...

Mindegy, én szóltam. Pontozzon le megint mindenki egész nyugodtan csak azért, mert nem akarja hallani azt a véleményt amitől fél. :) Ez is megint csak emberi pszichológia.

2022. júl. 20. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

11, Én nem pontoztalak le. Nyilván benne van ez is, hogy 350-lesz az euró. Ez nagyjából olyan mint a lottószámokról vitatkozni. De ezt tudomásul kell vennie annak, aki devizát vesz, vagy bármit (BTC, stb.)


Nem hinném egyébként, hogy az átlagjózsik a dohánybolt előtt erről vitatkoznak, ők azt se tudják mi az, hogy deviza.

2022. júl. 20. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

12 - Nem neked szólt konkrétan a "lepontozós" rész. :)


Igazad van, de a legtöbb ember nem veszi tudomásul és a dolog pszichológiája nagyban hasonló a "mánia" fázisban lévő dolgokhoz, mint a BTC ahogy említetted is, vagy a részvények időnként (tesla, netflix, stb.)


Én nem vicceltem, az edzőterem ahova járok, ott rendszeres öltözői téma az utóbbi 2 hétben a devizaszámla nyitás, meg hogy szar a forint, ezentúl minden megtakarítását dollárba váltja mindenki. De konkrétan a dohánybolt előtt is, ahol minden nap elsétálok szintén erről beszéltek múltkor a műszak után a jómunkásemberek. Nekem ez is kontraindikátor.

2022. júl. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Emberek, feltűnt, hogy senki sem a kérdésre válaszolt?
2022. júl. 20. 23:56
 15/17 krwkco ***** válasza:

"Emberek, feltűnt, hogy senki sem a kérdésre válaszolt?"

Nekem feltünt. Majdnem senki. De én igen, a 3-asban.

Viszont arra semmit nem reflektáltál.

2022. júl. 21. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Hogy áll most a dolcsi, kérdező?
2023. máj. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
11-es voltam. Én szóóótam. :)
2023. máj. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!