Paypal pénz visszahívás?

Figyelt kérdés
Tegyük fel hogy eladok például egy játékszervert egy srácnak és ő paypalon utalja a pénzt, ilyenkor ügye tud vitát indítani és hazudhatja azt, hogy nem kapta meg a szervert. A kérdésem az, hogy ha én nem tudok bizonyítékot mutatni arról hogy megkapta akkor fix vissza kapja a pénzét? Ha egyikünk se tud mutatni semmilyen bizonyítékot akkor várhatóan mi lesz a paypal döntése?

2022. júl. 21. 22:07
 1/2 anonim ***** válasza:

A bizonyítás terhe az eladóé, ha ezt nem tudod megtenni akkor a paypal minden esetben a vevőnek fog kedvezni.


A legegyszerűbb megoldás, hogy ne paypalon keresztül add el, hanem például banki átutalás segítségével, ebben ez esetben nehezebb dolga lesz a vevőnek átvernie.


Digitális terméket nem a legegyszerűbb bizonyítani, sokszor a paypal nem fogad el képernyőmentéseket bizonyítéknak. (mivel könnyen manipulálhatóak

Megmondhatod a vevőnek, hogy írja pontosan a paypal fizetési kommentbe, hogy "a pénz egy játékszerverre van, amit XX dátummal megkapok és egy hónapon keresztül használhatok, ha a szervert XX dátummal nem kapom meg, akkor aznap vitát nyitok, ha aznak nem nyitottam vitát akkor a szervert gond nélkül megkaptam..." vagy valami hasonló szöveget, talán segít egy kicsit és a vitában hivatkozhatsz erre, hogy a vevő csak 3 héttel később nyitott vitát és nyilvánvalóan átverés emiatt


Illetve nem csak a közvetlen eladás az opció, a szervert meghirdetheted egy olyan oldalok keresztül ami kimondottan ezzel foglalkozik.

Ezen kívül a közvetlen eladás helyett mehetsz közvetítőn keresztül is, pl: [link] , [link] , ...

2022. júl. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat, ment a zöld cucc.
2022. júl. 22. 10:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!