Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Láttam egy államcsődös kérdést...

Láttam egy államcsődös kérdést,--érdekel a dolog... Az én kérdésem: vajon államcsőd esetén az állampapír bukik először??? (Nekem ugyan is abban van az összespórolt pénzecském)

Figyelt kérdés
Egyre több az olyan hang,hogy minden pénzt ki kell venni,mert ha nem is államcsőd,-de a kúrmány ráteheti a kezét.
2022. júl. 22. 09:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyelőre nincs napirenden államcsőd, úgyhogy én nem nyúlnék hozzá az állampapírhoz. Nekem is van bent megtakarításom, de hagyom. PMÁP-nak jövőre jó lesz a kamata, most már nem éri meg megbontani.
2022. júl. 22. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
Ha államcsőd van, akkor igazából az egyetlen biztos dolog, hogyha külföldi bankszámlán van a pénzed másik devizában. Nem az állampapír az első, ami bukik. Messze vagyunk még az államcsődtől a kormány elég jól tudja finanszírozni az adósságát.
2022. júl. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha a kormány ráteszi a kezét az állampapírokra, azzal lesz garantált a csőd, ugyanis onnantól kezdve a kutya nem akar majd a magyar államtól papírt venni, márpedig az adósságot ebből finanszírozza a kormány. Éppen ezért ennek olyan nagy esélyét én nem látom,különösen mérlegelve, hogy az újabb papírok kibocsátása jelenleg sikeres, tehát van miből finanszírozni az adósságot.


Lazán kapcsolódik, hogy szerintem szórakoztató, ahogy emberek államcsődtől kezdtek rettegni hirtelen. Amíg hitelből volt pénzszórás a választások előtt, akkor nem volt ez a nagy félelem. Vagy amikor az állampapír kamata magasabb volt, mint a banki hitel kamata, és így gyakorlatilag annyi pénzt lehetett szerezni az államtól, amennyit nem szégyelltél (persze csak ha eleve gazdag voltál, ugye minden szentnek maga felé hajlik a keze). Esetleg amikor CSOK felkiáltással locsoltak milliárdokat szanaszét?

Most, hogy az állam megnyesi a kiadásokat, és nekiáll pénzt beszedni, most, na most lesz az államcsőd. A takarékoskodástól, attól. Amíg égettük a pénzt, addig nem volt mitől tartani, na de most!

2022. júl. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az államcsőd nem olyan, hogy kiáll a miniszterelnük és akkor onnantól reset.

Vannak részleges államcsődök is.

Nem fizetik ki az állampapír kamatát, vagy átütemezik a kifizetéseket.


Tehát államcsőd esetén se bukik feltétlenül minden pénz.

De államcsődnél nyilván mindenki rosszul fog járni, akinek van állampapírja az is.


De egyelőre nincs a közelben államcsőd. Így nincs ok pánikolni.

Ahogy 3-as mondja, a brutális emgszorítás pont azért van, hogy ne legyen államcsőd.

2022. júl. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Ebben a brutál melegben szabin vagyok,strand, haverok helyett leülök kis bankmonitort+portfóliót olvasgatni.

Szívesen fogadok még ilyen szakirányú oldalakat,-ha tudtok javasolni!

2022. júl. 22. 12:02
 6/9 A kérdező kommentje:

1!

Nekem csak alap MÁP-om van(szűk 1millával), nagyon angyalok,hogy így 10 hónap után kiveszem,és újrakötöm,---esetleg prémiumra.

Mivel sajna eléggé pénzügyi analfabéta vagyok, minden tanácsot köszönök,bele akarom ásni magamat kicsit a témába...

2022. júl. 22. 12:08
 7/9 anonim ***** válasza:

1. Államkincstárnál nyiss számlát és fektess be, mert 0 a számlavezetési díj és prémiumot se kell fizetned a bankod felé.

2. Ha nem akarsz befektetésekkel foglalkozni, tedd a pénzed PMÁP-ba, viszont mindig maradjon annyi likvid tőkéd, amire szükséged lehet.

3. Ha hosszútávon, infláción felül szeretnél keresni, tőzsdezned kell. Ugyanakkor ez olyan, mint egy hivatás, rengeteget utána kell olvasni, hogy nyereséges légy, másképp bebukhatod az összes befektetésed. Hogyha most elkezded a tanulást 6-12 hónap múlva alkalmas lehetsz rá. Kezdésnek ott van Graham könyve, ami befektetésekről szól.

2022. júl. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem kell aggódni! Olyan nem lesz hogy ne fizessenek. Ha nagy a baj elinflálják de fizetni akkor is fognak.
2022. júl. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

7.

Otp-s vagyok,egy éves állampapírom van,ami októberben jár le.

Agyaltam,hogy kiveszem,és prémiumba átrakom.

Jobban járok,ha az OTP helyett átviszem az államkincstárba,?

2022. júl. 22. 22:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!