Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Az egyik bankfiókban található...

Az egyik bankfiókban található "befizetős" ATM tévedésből bevonta a bankjegyeimet - szerintetek van esély rá, hogy ezt visszakapom, vagy "ezt beszoptam"?

Figyelt kérdés

Ma jártam az egyik hazai bankfióknál, ahol van ilyen ki és befizetős ATM. Mivel készpénzem volt, a kártyámon pedig nem volt pénz, így úgy gondoltam, befizetem. Elsőre visszadobta, mert "gyűrött", erre kiegyengettem és visszatettem újra - ekkor közölte a gép, hogy "mivel nem vette el, ezért a bankjegyeket bevonjuk".


Én jelentettem az ottani ügyintézőnek, akivel jegyzőkönyvet készítettünk az esetről. Állítólag pár nap múlva jóváírják a pénzt. De vajon tényleg, vagy csak nyugtatni akart? Járt már valaki így? Elég magas összegről van szó (300 ezer Forint), de még azon a határon belül, amit egyszerre belehet fizetni.


Számomra súlyos érvágás, ha ezt a remek gép egyszerűen ledarálta, mert csak. Kicsit aránytalan büntetés pár gyűrött bankjegy miatt rögtön megsemmisíteni...


Vajon reménykedhetek, hogy az eljárás végén visszakapom ezt a pénzt, vagy legalább egy részét? Sajnos a jegyzőkönyv elég használhatatlannak tűnik, nem tudom, hogy vajon mi lesz ebből. Honnan tudják, hogy én azt tényleg betettem és a gép tényleg elnyelte? Visszanézi ezt valaki a biztonsági kamerán? Vagy visszakeresik időrendben, hogy mit csinált a gép rosszul? Esetleg csak az esti mérleg alapján döntik el, hogy "hát ez tényleg ennyivel több, akkor igazat mondott", de ha mégsem, akkor szoptam?


A pénz egészen biztosan nem hamis, a gép sem írt ilyet, szóval nem erről van szó.


Nagyon aggódom emiatt, félek, hogy nem látom ezt az összeget már viszont. 2-3 napot mondott az ügyintéző hölgy, 15 nap a maximum, amikorra reagálniuk kell.



#büntetés #Mi lesz velem? #készpénzbefizető ATM #elnyelte a pénzem #felakasztom magam, nem tudok ezzel együtt élni #Félelem és aggódás
2022. júl. 25. 17:29
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
2 nap telt el és még semmi. Remélem péntekig meglesz, különben kezdhetek igazán aggódni, mert letelt az a bizonyos 'a gyakorlatban 2-3 nap'.
2022. júl. 27. 14:04
 12/15 anonim ***** válasza:

Ne szarjal mar, meg fogod kapni a penzt. Az atfutasi ido nem egzakt, valoban altalaban 2 3nap, azonban ahogy mondtak is 15nap is lehet. Ha mondjuk nincs bent az az ember aki ilyenekkel foglalkozik mert mondjuk szabadsagon van akkor lehet tovabb tart.


De ne szard ossze magad.



Amugy hogy elkeruld a hasonlo helyzetet, legkozelebb ha a gep vadul csipog hogy vedd el a szajbavert penzed akkor ne a tokodet vakard hanem vedd el.

2022. júl. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Hurrá, visszakaptam a pénzt :D


Éljen-éljen-éljen-éljen-éljen-éljen-éljen-éljen-éljen-éljen-éljen-éljen!


Minden rendben van innentől, többször nem cseszem el.

2022. júl. 28. 19:44
 14/15 krwkco ***** válasza:

"Hurrá, visszakaptam a pénzt"

A világ működik.

2022. júl. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

14.


Persze azért nem mindig, de most valóban :)

2022. júl. 28. 21:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!