Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Váratlan kis összegű tartozáso...

Váratlan kis összegű tartozások kiegyenlítése OTP-s hitelkeretből a 70-edik életévben?

Figyelt kérdés

Én még sohasem használtam úgy az ATM-et, hogy a lakossági számlámon

lévő összeg negatív legyen. Általában a nyugdíjamat eddig rezsiköltség, élelmiszer és gyógyszer beszerzés egyenlítésére használtam el. Augusztusban várhatólag 50.000 Ft-ot kell egy speciális gyógyszer beszerzésére költenem, majd októberben szintén hasonló összeg vár vízórák cseréjére. OTP-s ügyintéző azt mondta, hogy mivel az idén töltöm

be a 70-edik életévemet személyi kölcsönt már nem vehetek igénybe. De viszont a 70 és 90 év között állandó hitelkeret mellett még variálhatok. (Megjegyzem, hogy a hitelkeretemet épp a napokban állították be és hozzá tartozó biztosítást is korszerűsítették.) A kérdésem annyi hogyan valósul ez meg? Hogy törlesztenem is kell, és az ezzel járó kamatokat

és kezelési költségeket is ki kell fizetni az biztos. Hogyan kell variálnom, hogy ne legyen semmilyen fennakadás? Felhívták a figyelmemet ügyeljek arra, hogy a nyugdíjosztás előtti napokban mindig maradjon valamennyi összeg a számlámon.


Kérem csak azok válaszoljanak erre a kérdéskörre, akik az eddigi tapasztalatuk alapján korrekt választ tudnak adni. Nincs semmilyen szükségem rövid, csattanós és kötekedős stílusú válaszokra. Köszönettel.



#hitelkeret #negatív egyenleg #Váratlan kiadások
2022. júl. 29. 13:27
 1/1 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerű.

Ugyan úgy ki lehet venni pénzt, és utalni, mintha pozitív összeg lenne a számlán.

Az egyenleg mondjuk - 50000 Ft lesz, tehát annyit költöttél a keretből.

Netbankon látszik az is, hogy mennyi a keret.

2022. aug. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!