Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Prémium Magyar Állampapírba...

Prémium Magyar Állampapírba ha 20 000 ft-ot beteszek és évi 1,5%-ot növekszik, akkor 1800 ft-al többet kapok vissza 6 év múlva?

Figyelt kérdés

Tehát azt írja, hogy 6 év fixre ha lekötöm, akkor 6,6 %-al többet kapok vissza?


Mi ebben a jó nekem? Vagy hogy van ez? Szeretném megérteni a lényegét az állampapírnak. Nekem valahogy kevésnek tűnik, de biztos elszámolok valamit.


2022. júl. 30. 22:33
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Másik kérdésem ezzel kapcsolatban, hogy a 20 ezer nem egy példa, hanem konkrétan tudom, hogy én 20 ezret minden hónapban be tudok ez mellé tenni. Olyat lehet?

Vagy amit elsőnek betettem, az már úgy is marad és nem lehet módosítani?

2022. júl. 30. 22:35
 2/14 anonim ***** válasza:
65%

Azt mondja, hogy 20 ezres állampapíronként lesz annyi a bevételed általa. Persze, ha az inflációt is beleveszem, már más a fekvése.

6 év rengetegz idő.

2022. júl. 30. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
6%
Állampapír elvileg nem ajánlott. Sorba veszik ki a pénzüket onnan az ismerőseim. Félnek, hogy gond lesz, ha esetleg ősszel megbukik a kormány vagy válság lesz.
2022. júl. 31. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
57%

#3- Tehát azért nem ajánlott, mert a te ismerőseid onnan kiveszik a pénzüket. Ez aztán komoly érv.

Hány jegybankelnök vagy pénzügyminiszter van az ismerőseid között?


"Tehát azt írja, hogy 6 év fixre ha lekötöm, akkor 6,6 %-al többet kapok vissza?"


A 6,6% az ÉVES kamat. Az első évi egész pontosan.

Mivel az egy VÁLTOZÓ kamatozású papír. Infláció + 1,5%.

Ezért minden évben változik az adott kamat. Jövőre több lesz ez már biztos. 2024,2025,2026-os kamat meg majd kiderül.


"Mi ebben a jó nekem?"


Bankbetét helyettesítő.

Berakod azt a pénzt, ami nem kell. Bármikor kiveheted (jelenleg, a jövőben ezt korlátozhatják, ennyi kockázat van benne), és több kamatot kapsz rá, mint bármelyik bankban.


Gyakorlatilag ez egy olyan bankbetét, ami mögött nem bank van, hanem magyar állam. Így érdemes rá gondolni.

Igen 6 éves apapír, de ez nem azt jelenti, hogy nem tudod visszaváltani. Így túlzás azt gondolni, hogy akkor azt a pénzt 6 évig nem látod. A 6 éves kamata meg valahol 30-70% között lesz.

De ez ugye nominális kamat, a fontos, hogy megmarad a pénz reálértéke, vagy legalábbis nem fog túl sokat csökkenni.

2022. júl. 31. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
57%

"Másik kérdésem ezzel kapcsolatban, hogy a 20 ezer nem egy példa, hanem konkrétan tudom, hogy én 20 ezret minden hónapban be tudok ez mellé tenni. Olyat lehet?


Vagy amit elsőnek betettem, az már úgy is marad és nem lehet módosítani?"


Ez egy értékpapír. Címleteket lehet belőle venni.

A mostanit kb 1 évig árulják.

Igen vehetsz belőle minden hónapban.

Leegyszerűsítve ha 12 hónapig veszel belőle, akkor lesz 240ezer Ft-nyi címleted.

Utána kijön egy másik állampapír, onnantól csak abból tudsz venni. Aminek 1 évvel később lesz a lejárata.

Abból is vehetsz 1 éven át minden hónapban.


Nem túl nagy gond, hogyha több különböző fajta állampapírod van. Amikor kell a pénz, akkor visszaválthatod mindet.

Persze ha csak meg nem szüntetik az állampapír visszaváltás lehetőségét. Ha így történik, akkor kénytelen leszel megvárni, míg a sorozatok külön-külön lejárnak. De ennek jelenelg nincs túl nagy esélye, de nem árt tisztában lenni vele, hoigy jogi akadálya nincs.


Az egy jó dolog, hogy most napi árfolyamjegyzés van rá, rengeteg országban nincs ilyen jó dolga a lakosságnak.

2022. júl. 31. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
8%
Ha államcsőd lesz vagy egy hiperinflációs ciklus akkor semmit nem érsz majd az állampapíroddal, szerintem kockázatos jelenleg.
2022. júl. 31. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Tehát ha most beteszek 20 ezer forintot, 6 év múlva mennyi forintot tudok kivenni?

Ha 6,6%-ot írnak a 6 évre.

2022. júl. 31. 01:43
 8/14 anonim ***** válasza:
53%

Ha most beleraksz 20k-t:

Jövőre kamatozik 6.6-ot, tehát 21.320 forintid lesz.

- Idén évben az előrejelzés szerint kb 12% infláció lesz, ezért jövőre a 21320 forintod 12+1,5%-al fog kamatozni, ami 24.198,2 Ft.

- Jövőre az előjelzés 8% körül van, tehát 8+1,5% kamatot kapsz, ami 26.497 forint.

- A '24-es infláció az előrejelzés szerint visszaesik 3%-ra, tehát '25-ben már csak 3+1,5%-os kamatot kapsz, ami 27.689,4 forint.


Innentől már nincs előrejelzés, de számoljunk tovább a 3%-os inflációval (ekkor ugye 3+1,5% kamatot kapsz). Ezt megtehetjük a kamatos kamattal, és így kijön hogy a végére 31.598 forintid lesz a 20.000-ből.

2022. júl. 31. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) Így már könnyebb dönteni.
2022. júl. 31. 09:33
 10/14 anonim ***** válasza:
35%
#6 Nem lesz államcsőd. Ezen az oldalon kívül kb sehol nem hallom ezt az "államcsőd lesz" marhaságot. + nem csökkent a kereslet se a magyar állampapír iránt befektetők között.
2022. júl. 31. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!