Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Babaváró hitel egy összegben...

Babaváró hitel egy összegben való visszafizetésekor, hogy számolják a kamatot?

Figyelt kérdés

Két éve vettünk fel 10.000.000 Ft babaváró hitelt. Gyermekünk nem született. Most egy összegben szeretnénk visszafizetni. Az OTP tájékoztatott, hogy a tőketartozást nekik kell visszafizetnünk, a kamatokat a NAV-nak. Melyik kamat számításra számolhatunk a NAV-tól?

Azt a kamatot, amióta felvettük, azzal a kamat százalékkal?

pl. kb. 28.340 Ft/hó x 24 hó = 680.160,-Ft vagy ki kell fizetni a 60. hónapig (5 év) a kamatokat kb. 1.750.000 Ft.

Válás esetén változik-e a kamat számítás? (büntetőkamat?)



#kamat #hitel #Babaváró hitel #babaváró hitel kamata
2022. aug. 3. 17:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Én a helyetekben kivárnék még 3 évet, hátha lesz gyerek, onnantól 0% THM.
2022. aug. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nincs gyerek, úgy tudom jóval magasabb kamatot kell fizetni, mint amivel felvettétek. Ilyenkor nem a kedvezményes kamatot számolják, hanem piacival. Én már terhes voltam mikor felvettük, így erre annyira nem tértünk ki.
2022. aug. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
1. gonolom válnak, úgyhogy nem opció, mert nem is lesz gyerek 🤷‍♀️
2022. aug. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#3: Hmm, lehet, erre nem is gondoltam... Nálunk ilyen a kanyarban sincs :)


1-es voltam.

2022. aug. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!