Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Jár nekünk méltányosság a...

Jár nekünk méltányosság a babaváró hitel visszafizetése alól?

Figyelt kérdés

Felvettük a babavárót, miután már megszületett az első gyerekünk. Mindenképp 2 gyereket szerettünk volna, azonban nem rég kiderült, hogy a gyerkőc autista, így már nem biztos, hogy bevállaljuk a másik babát. Nagy valószínűséggel ő is auti lenne, mivel ez genetikai probléma.

Ilyen esetben jár méltányosság a büntetőkamatok visszafizetése alól?



2022. aug. 4. 11:38
 1/10 anonim ***** válasza:
15%
Adjàtok be a méltányossági kérelmet.
2022. aug. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem nem, mert az akkor jár, ha nektek van olyan egészségügyi gondotok, ami miatt nem lehet több gyereketek.
2022. aug. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
35%
A babavaronál nincs büntetőkamat, 1 gyereketek van, kamatmentes a hitel, amennyit felvettetek, azt kell visszafizetni kamat nélkül. A csokkal kevered. A babavaronál nem kell akarhány gyereket beígérni, kamatmentesseghez eleg 1.
2022. aug. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
3-as, de csak akkor válik kamatmentessé a babaváró, ha a felvétele után születik meg a gyerek, itt pedig akkor már megvolt.
2022. aug. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
68%
Nem jár.
2022. aug. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

4, igazad van, bocsi.

Így viszont nem jár meltányossag az tuti.

2022. aug. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
58%
Na, pont ezért tiltanám az ilyen jellegű hiteleket. Most ha nem vállaltok be még egy gyereket, akkor fizethetnek vagy 40 milliót és tönkrementek. Ha bevállaljátok, és a második is autista lesz, akkor is tönkrementek.
2022. aug. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
88%
Fogadjatok örökbe egy nem autistát.
2022. aug. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem nem. Talán akkor, ha nem lehetsz újra terhes.
2022. aug. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
21%
Azért az sem mindegy milyen autistáról van szó. Akárcsak a nem autistáknál, náluk sem mindenki problémás, értelmi fogyatékos. Nekem az egyik profom is autista volt egyetemen. Gusztustalan, tudatlan nőstény, aki írta, hogy 2 auti gyerektől tönkremenne az ember. Én tudnék mutatni nem egy ellenpéldát, meg arra is példát, amikor nem auti gyerekek miatt készülnek ki a szülők, hanem úgymond normálistól.
2022. aug. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!