Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akkor is kaphatok méltányosság...

Akkor is kaphatok méltányossági gyedet vagy terhességi gyermekágyi segélyt, ha az utóbbi években szinte folyamatosan gyeden, gyesen voltam, és így nincs munkaviszonyom?

Figyelt kérdés
2012. febr. 13. 20:47
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Bocs hogy offolok, de ez engem is érdekel!
2012. febr. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
gyest igen kaphatsz de gyedet szerintem nem
2012. febr. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyáltalán nem volt, akkor nem érdemes kérni. Ha volt, csak megszűnt a munkaviszony babázás közben, akkor érdemes kérni, de ritka, hogy engedélyezzék. Egy próbát megérhet.
2012. febr. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Ha gyed alatt születik meg, akkor talán, de ha GYES alatt, akkor nem.
2012. febr. 14. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Gondoltam, hogy csak okoskodók jönnek, én olyan válaszra várok, akinek már ítéltek meg méltányossági thgys-t vagy gyedet. Aki azt írta, hogy gyest kathatok méltányosságból, annak azt üzenem, jobb ha tudja a gyes alapból mindenkinek jár.

2 gyerekem van már, mindkettő után max. thgys-t és max.gyedet kaptam, csakhogy most a kicsi a gyes lejárta után fog születni. Sajnos anyagilag lecsúsztunk, és azért is muszáj hogy legyen gyed. Rendkívüli gyermekvédelmi támogatásban részesülnek már az anyagi helyzetünk miatt.

2012. febr. 14. 08:47
 6/24 A kérdező kommentje:
Ja és mindenképpen megyünk a héten az oep-be megkérdezni, csak addig is feltettem a kérdést, hátha előre visz egy válasz...
2012. febr. 14. 08:48
 7/24 anonim ***** válasza:
92%

3. válaszoló vagyok, miért vádolsz okoskodással? Azt írtam le, ami a gyakorlat, ha ez neked okoskodás, akkor nem tudok mit mondani.


Te tényleg az a típusú kérdező vagy, akinek nem érdemes válaszolni. Menj csak az OEP-be, majd megkérdezik, mennyi biztosítésban töltött napod van az elmúlt 2 évből, és ha közelítőleg sincsen 365, vagy volt ennyi az előző gyerek előtt, akkor nincs esély.

A méltányossági ellátást azoknak találták ki, akik pl. 360 nappal rendelkeznek, stb. stb.

2012. febr. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

A kérelmező jövedelmi viszonyaim is indokolhatják a GYED megállapítását!!!

Amúgy a férjemnek volt munkaviszonya, ő is igényelheti.

2012. febr. 14. 09:30
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon rosszul tudod. Méltányossági alapon nem lehet jövedelem miatt megállapítani gyedet.

Csak akkor, ha BIZTOSÍTOTTI IDŐD NEM VOLT ELÉG.

(50. §332 (1) Az egészségbiztosítási szerv - az E. Alap éves költségvetésében meghatározott keretek között - méltányosságból terhességi-gyermekágyi segélyt, gyermekgondozási díjat és táppénzt akkor állapíthat meg a biztosított részére, ha a biztosított az ahhoz szükséges biztosítási idővel nem rendelkezik.)


Ha jövedelmi viszonyaid alapján szeretnél támogatást, akkor segélyt kell kérned. A gyed szociális alapon nem működik.


Tök jó, hogy a férjed kérheti a gyedet. De miért is olyan nagyszerű?

Ő kér gyedet, de nem kapja a fizetését, vagyis a bevételetek havonta kb. 25-30%-al csökken a férjed részéről.

És ha ő gyedet kap, akkor te nem kapsz SEMMIT. Vagyis még a gyes összege is kiesik a család bevételéből.

Nagy ötlet, tényleg.

2012. febr. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Azért kér ő gyedet, mert jelenleg nincs munkája sajnos, képzeld. Nem jókedvemből írtam ki a kérdést, elhiheted.

De az utóbbi 2 évben volt munkája, nagyon jó fizetése.

A gyes-t, ami édeskevés, képzeld nem sajnálom, mert semmire se elég, és én is elmehetek dolgozni, sőt tudok itthonról is valamennyi pénz keresni.

2012. febr. 14. 10:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!