Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Fundamenta lakáskassza szerződ...

Fundamenta lakáskassza szerződés lejárta esetén el lehet halasztani az igénybevételt?

Figyelt kérdés

8 éves Fundamenta lakáskasszám nemsokára lejár.

A szerződéses összeg 12.800.000 Ft, ami már a fundamenta hitelt is tartalmazza..


Viszont én még nem akarnék lakást venni (ennyi pénz nem sokat tenne hozzá a lakáshoz amúgy sem), ezért az lenne a kérdésem hogy valaki tudja hogy működik pontosan a fundamenta?


Lehet azt mondani hogy még nem akarom felvenni, várok pár évet és akkor ugyanúgy felveszem ezt a 12.8M-et (saját megtakarítás+állami támogatás+lakáskölcsön)..


Gondolom nekik nem probléma ha én hagyom még a pénzt náluk.. vagy van egy határidő hogy pár hónappal a lejárat után fel is kell használni?



Illetve másik kérdés, annakidején azt mondták hogy a kamatok nagyon jók a kölcsönnek.. 8 éve lett kötve a fundamenta.. de a mostani felhasználáskor milyen kamatokkal menne a buli? még így is gondolom a legkedvezőbb opció lenne más kölcsönnel összehasonlítva.. Valakinek van tapasztalat ezzel kapcsolatban?


Köszi a válaszokat!!



2022. szept. 8. 15:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Otthagyhatod, nem vész el, később is ki tudod kérni, hogy a hitel milyen díjjal lesz, azt meg kell kérdezned.
2022. szept. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én is igy voltam, mondjuk nem éveket, hanem hónapokat vártam.

Egy hónappal tovább fizettem mint a lejárat, így volt miből levonni a minden havi 150-Ft-os kezelési költséget.

Aztán mikor úgy gondoltam, hogy most szükségem van rá, akkor jeleztem és kiutalták.

Nem volt vele probléma, és nem is jelezték, hogy fel kéne használnom záros határidőn belül. De én hitelt nem kértem mellé.

2022. szept. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Biztos hogy bent hagyhatod, örülni fognak, hogy használhatjk a pénzedet, és még fizetsz is nekik kezelési költséget. Kérdés hogy évek múlva a 12 milláddal mire mész, hiszen a töredékét fogja érni a mai értékének.
2022. szept. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Igen tudom jobb lenne gyorsan elhasználni.

Még meglátom mi lesz :)

2022. szept. 13. 17:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!