Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lehetséges hogy a Fundamenta...

Lehetséges hogy a Fundamenta ügyintéző át akar minket verni?

Figyelt kérdés

5 ève fizetjük a Fundamenta megtakarítást, most találtunk egy házat 25Millio Ft-ert amit szeretnénk megvenni.

16Millio Ft hitelre lenne szükségünk, az ügyintéző elmondta mennyi lenne a havi törlesztő.

16millióra összesen a 20 èv alatt 32milliót fizetnènk vissza ha a Fundamentával vesszük fel a hitelt.


Sima lakáshitel kalkulátorral megnéztem, úgy 25milliót fizetnènk vissza a 20èv alatt.


Így most nem is értem egyáltalán hogy mi értelme volt ennek az 5èvnek ,igazából ugyanaz történt mintha a parnamba raktam volna a pénzt, csak nem kellett volna fizetnem a számla nyitásèrt első hónapban 160ezer Ft-ot...


Lehetséges hogy tényleg ekkora különbség van Fundamenta és sima banki hitel között, vagy saját zsebre dolgozna az ügyintézőnk?



2022. máj. 23. 22:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
37%
Hol az állam része a végösszegből? A Fundamenta lényege, hogy szép összeggel az állam megfejeli.
2022. máj. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
54%
Az állami támogatás mennyi ebből? Ennek ez lenne a lényege.
2022. máj. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
79%

Fundamenta szokott adni kalkulációt ami hónapra lebontva mutatja, hogy mennyt fizetsz és azt is leírja, hogy mennyi a teljes visszafizetendő.


A fulások nem saját szakállra dolgoznak, nem az ő zsebébe fogod fizetni.

Szerintem valamit félreértettél.

2022. máj. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
72%

Megnéztem a kalkulátorukat:

[link]


Valóban 31 misi feletti a teljes visszatörlesztő. Viszont mielőtt összehasonlítgatod més hitelekkel, azt ne felejtsed el, hogy a fula fix kamatokkal dolgozik. Attól függően, hogy hol állsz a megtakarításokkal persze, mert ha azonnal hitelt veszel fel akkor magasabb a kamat, dfe aztán csökken. Viszont valóban 20 évre előre tudni fogod, hogy mikor mennyit fogsz törleszteni.


Ha más intézet hitelét nézed hozzá, akkor fix hitelt hasonlíts hozzá.

Pl CIB végig fix hitelt.

[link]


Itt mr 33M lenne a teljes visszafizetendő.

2022. máj. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Több Fundamenta megtakarításunk van, ugye ezeket ő össze rakja a hitelhez. csak a legelsőre volt állami támogatás,ami úgy néz ki,hogy eddig 1millio Ft-ot fizettünk be és 1.400.000Ft-ot ezzel hozzá teszünk az önerőhöz.

Tehát az állami támogatás 400.000Ft

2022. máj. 23. 22:28
 6/16 A kérdező kommentje:

Természetesen kaptunk hónapokra lebontott kalkulációt, ez alapján számoltam ki hogy 32millió Ft lenne a vissza törlesztendő a 16Millióra.


Sajnos nem èrtek a hitelekhez ez a legnagyobb probléma ,ès nem szeretnék belenyúlni olyanba ami nem éri meg.


A legnagyobb kérdésem ezek tudatában ,hogy miért érné meg nekem jobban a Fundamentatol hitelt felvenni ,mint sima lakáshitelt?

2022. máj. 23. 22:36
 7/16 anonim ***** válasza:

Ahogy mondtam, fix kamatú hitelekkel hasonlítsad össze.

a változó kamatúnál az a szar, hogy most 10Ft a törlesztő, 1 év múlva, 5 év múlva lehet, hogy 20Ft.


Szerintem kúrvára nem éri meg 16misire 30-t visszafizetni, sehol se.


A kérdés, hogy kapsz olcsóbbat máshol hasonló kondíciókkal.


Mégegyszer elmondom, nem kell számolgatnod, főleg ha nem értesz hozzá.

Kereken leírják az ajánlatban, hogy pontosan mennyit kell visszafizetni. Az a tuti. Lehet elszámoltad. Bár a weboldaluk alapján nem állhatsz távol a valóságtól sajnos.

2022. máj. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

[link]


itt írd be az adatokat és a részletes keresőben állítsd be, hogy fix kamat!


Ha ez meg van, akkor sajna láthatod, hogy a legolcsóbb is 29-30 milliót kér vissza. Még mindig jobb 1-2 millióval mint a Fundamenta, de összességében tavaly óta nagyon felment az alapkamat, így már nincs olyan "jó világ" mint pl tavaly.

2022. máj. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a hasznos választ!!

Igen, a fix kamatot nem vettem figyelembe ezért tűnt sokkal kedvezőbbnek a sima lakáshitel.


Kicsit azért megnyugodtam, mondjuk nem attól hogy egy 16Milliós hitelre a dupláját kell vissza fizetni , ez elég felháborító.

De most már legalább tudom hogy nem lehúzni akar az ügyintéző,hanem ennyire felmentek a kamatok :/


Nagyon köszönöm a segítséget:)

2022. máj. 23. 23:07
 10/16 anonim ***** válasza:
90%
Amióta nincs állami támogatás a Fundamenta megtakarításra, semmi értelme ott gyűjteni a pénzt lakáscélra. Ha valamiben, akkor ebben sajnos tényleg sumákolnak a fundamentás ügynökök, szépen elhallgatják, hogy a megtakarításodra minimális a hozam, az azonnali áthidaló hitelük viszont drágább, mint a banki hitelek, így kifejezetten előnytelen egy ilyan konstrukció, különösen akkor, ha nem a megtakarítás végén van szükség hitelre. Mint ítad, Neked is csak egy szerződésen van állami támogatás, ez 400E Ft. Én egész biztosan kivenném a pénzt a Fundától és választanék egy olyan banki hitelt, ami szintén Fix, vagy minimum 10 évre fix és ha majd újra csökkennek a hitelkamatok (nem maradhat ilyen magas 20 évig), kiváltanám a kölcsönt egy kedvezőbbre, de addig is rendszeresen előtörlesztenék.
2022. máj. 24. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!