Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A Földhivatal nem adja vissza...

A Földhivatal nem adja vissza az érkeztetett adásvételit, ha lejárt a 6 hónapos függőben tartás?

Figyelt kérdés

Lejárt a függőben tartás, és most szerződés módosítással beadjuk az igényt újabb 6 hónap függőben tartásra. Viszont a földhivatal az előző függőben tartásból származó adásvételit nem küldte meg a függőben tartás lejárata után. Ez gondot okozhat a lakáshitel ügyintézés folyamán?


Nekem úgy lett volna logikus, hogy azokat is újra érkeztetjük. Mi a gyakorlat ebben az esetben?



2022. szept. 9. 19:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Benyújtottak egy iratot a földhivatalhoz, ami tartalmazott valamilyen feltételt. Mindegy, hogy milyet. 6 hónapig lehetett azt a feltételt teljesíteni. Ha nem teljesült, az irat irattárba megy, ha teljesült, akkor az iratban foglaltakat teljesíti a földhivatal, vagyis bejegyzi a benne foglaltaknak megfelelően például a tulajdonjogot az ingatlan nyilvántartásba, amiről az érintetteket írásban értesíti.


Iktatta. Miért küldené vissza?

"Bocsi, 6 hónapig csak megőrzésre vettünk át egy hivatalos iratot, most már nem kell, visszaküldjük, hogy be lehessen gyújtani vele a kályhába?"

Ez nem így működik. :)


"Ez gondot okozhat a lakáshitel ügyintézés folyamán?"

Ha jól sejtem, akkor az OTP-nél hozzáértő emberek dolgoznak, tehát biztos vagyok benne, hogy nem okoz gondot nekik sem az, ha a földhivatalnál szabályosan járnak el.

2022. szept. 10. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi, közben minden megoldódott. Egyébként rosszul sejted. A legalja, egybites emberek dolgoznak az OTP-nél. Olyan buták voltak az ügyintézés során, hogy már a pert fontolgattam. Jobban tudtam a jogszabályokat laikusként, mint a hitelt elbíráló személy. Azonnal kirúgnám, ha rajtam múlna.
2023. febr. 18. 12:56
 3/3 anonim ***** válasza:
Ezt szomorúan hallom -> "Olyan buták voltak az ügyintézés során,"
2023. febr. 19. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!