Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ebben a hónapban lejár a...

Ebben a hónapban lejár a bankkártyám és csak ma vettem észre. Muszáj még a lejárta előtt újat igényelni?

Figyelt kérdés

Ez az első kártyám, ma vettem észre hogy már csak ebben a hónapban érvényes. Szóval októbertől már nem tudok fizetni vele gondolom, ugye a pénzzel ami rajta van nem történik semmi?

Paranoiás vagyok és ilyenkor nem tudok tisztán gondolkodni.


2022. szept. 25. 16:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A bankodnak automatikusan újat kell küldenie, neked nincs tennivalód vele. Bár lehet hogy egy hívást megérne hogy mégis mikor jön meg az új kártya.
2022. szept. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Megis mi történne a pénzeddel? A szamlán van a pénzed nem a kártyádon.
2022. szept. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Kétlem, hogy amúgy tudsz.
2022. szept. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Majd küldenek cserekártyát. Egyébként szeptemberi vagy októberi lejárat van a kárytán? Mert a lejárat hónapjának VÉGÉIG érvényes, azaz ha októberi dátum van rajta, az október 31-ig használható.
2022. szept. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha az érvényesség (VALID THRU) 09/22 (MONTH/YEAR), akkor valóban e hónap 30-án használható utoljára.

Automatikusan, 2-3 héttel előbb szokták küldeni az új kártyát; teljesen jelöletlen, feladót sem tartalmazó borítékban, közönséges levélként. Az is lehet, hogy kidobtad; nem te lennél az első.

(Elképesztő milyen sokan tudják úgy, hogy a kártyán van pénz. A kártyahasználattal csak fizetni tudsz a számlán levő összegből, ATM-ből készpénzt vehetsz fel vele a számlán levő összegből stb.)

2022. szept. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Ebben a hónapban jár le… nem a bejelentett címemen tartózkodom, akkor valószínűleg elkeverték ha már küldték, mert nem szóltak hogy jött volna levél… nagyon szuper

Nem tudom az emberek honnan tudnak ilyen infokat, nekem fogalmam sem volt mi a teendő

Ha felhívom őket, megtudják mondani hogy küldtek e másik kártyát? És ha elkavarták a családtagok tudnak újat küldeni?

2022. szept. 27. 03:28
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván arra a címre küldték ki, ami a banknál be lett jelentve. Ha te azóta nem ott tartózkodsz és ezt nem közölted a bankkal, az a te hibád.


Amúgy nem értem. Hány éves vagy, hogy most csodálkozol rá ezekre a dolgokra?

2022. szept. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

☛ 6/ A kérdező kommentjéből: [Nem tudom az emberek honnan tudnak ilyen infokat, nekem fogalmam sem volt mi a teendő] 2022. szept. 27. 03:28

Onnan, hogy legkésőbb akkor, ha lassan esedékessé válik a csere, elolvassák a bankjuk tájékoztatóját arról, hogy mi a teendő lejáró határidejű kártya esetén? Megtudhattad volna, hogy ha már nem jelentetted be a banknak a jelenlegi tartózkodási címed, akkor kérhetted volna bankfióki átvételre; olyat választva, ami ott van, ahol élsz.


☛ 6/ A kérdező kommentjéből: [Ha felhívom őket, megtudják mondani hogy küldtek e másik kártyát? És ha elkavarták a családtagok tudnak újat küldeni?] 2022. szept. 27. 03:28

Igen, meg tudják mondani, hogy kiküldték-e, de ha van netbankod (ami ingyenes), akkor ott is meg tudod nézni.

Csak úgy, nem küldenek, számolatlanul. Le kell tiltatnod, amihez nem jutottál hozzá (bár lesz gondod az adatai ismerete nélkül), és újat kell igényelni. Ezek nem ingyenes tevékenységek.

2022. szept. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Hat ez a sors fintora lehet de tegnap este beadták hozzam a kártyám, a régi albérletemben ismertek és oda küldték el, a lakó pedig elhozta nekem….

De amúgy én nem szeretek ilyen dolgokkal foglalkozni, mindig is gyűlöltem a hivatalos ügyek intézését meg nem is látom át őket… szerencsére tényleg kiküldtek és megoldódott

2022. szept. 28. 05:03
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Oké, akkor még most menj be a bankba és írasd át a címedet, mert legközelebb nem biztos, hogy elhozza neked az illető...
2022. szept. 28. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!