Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diszkont kincstárjegy magyaráz...

Diszkont kincstárjegy magyarázat? Vételi hozam(ÁÁK-ISMA)?

Figyelt kérdés

Értem, hogy a dkj nem fizet kamatot, hanem a diszkont ár és a névérték különbözete a befektető haszna.


Vegyük alapúl mondjuk a D230628 dkj-t. 91,90 vételi nettó árfolyamon lehet megvásárolni. 1M forint eset ez annyit tesz, hogy én megveszem ez 919.000 forintért. Majd az egy év lejártával megkapom az 1M-et + 81.000 forintot(mert ugye vételkor ennyivel kevesebbet fizettem érte).


Jól gondolom?

A vételi hozamnál mit jelent ennek a dkj-nak az esetében 11,62.



2022. szept. 28. 14:00
 1/4 anonim ***** válasza:

A névértéket kapod meg.Azaz az 1 M-t.Ennyi.

Az évesített hozam a 11,62% mivel már kevesebb mint egy év van 06 28-ig nyilván kevesebbet nyersz rajta

2022. szept. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az nem világos még, hogy ha én 1M ért akarok venni akkor vételkor ők csak a diszkont értéket veszik le a számlámról? A többi nálam marad?
2022. szept. 28. 14:51
 3/4 anonim ***** válasza:

Persze így van.

Vétel az úgy néz ki hogy van két rubrika Névérték és Összeg(vagy vmi hasonló) Te döntöd el melyiket töltöd ki a másikat automatikusan hozzáigazítja a szoftver

2022. szept. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Megveszel N névértéket (1-d)*N összegért, ahol d a diszkont.


A hátralévő t év futamidő alatt d*N összeget keresel.


Az éves hozam (r) számítása:


(1-d)*N = N/((1+r)^t)

1-d = 1/((1+r)^t)

((1+r)^t)=1/(1-d)

1+r = (1/(1-d))^(1/t)

r = (1/(1-d))^(1/t)-1

2022. szept. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!