Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Valaki igényelt mostanában...

Valaki igényelt mostanában CIB Banktól személyi kölcsönt?

Figyelt kérdés
Kinek mi a tapasztalata velük? Mennyire szigorúak a hitelbírálatnál? Az,hogy 20 éves vagyok,mennyire folyásolja be? (Itt arra értem,hogy fiatal vagyok,mivel a bankok a korombelieknek nem igazán szeretnek hitelt adni.)

2022. okt. 1. 13:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem fogsz kapni ha nincs bevételed. A kamat 15%
2022. okt. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Most igenyeltem. De 37 eves vagyok 700e nettoval 7 eves munkaviszonnyal magnifica statuszban. Tobb mint 10 eve a banknal. Igy 1 nap alatt kiutaltak online igenylesben. Alacsony rizikot jelentek.


Ha van rendes beveteled es naluk bankolsz es tobb mint 3 honapja dolgozol akkor van eselyed. De az is kerdes mekkora osszeget vennel fel.

2022. okt. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!😊 Nettó 300 ezret keresek,és több mint féléve van folyamatos munkaviszonyom. Még ott nincs számlám,de oda szeretném érkeztetni a jövedelmem. Az összegekkel még vacilálok,de olyan 1,5-2 millió forintra gondoltam, 72 vagy 84 hónapos futamidőre.
2022. okt. 1. 18:22
 4/8 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
"*Ha a kölcsön igénylésekor még nem töltötte be a 25. életévét, vagy a kölcsön lejáratakor már betölti a 71. életévét, olyan adóstárs bevonása szükséges, aki az igényléskor betöltötte a 25. életévét, a kölcsön lejártakor pedig még nem tölti be a 71. életévét, és megfelel a további hiteligénylési feltételeknek is." Ez van a CIB-nél és a legtöbb banknál.
2022. okt. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Én a CIB-nél az alapfeltételeknél azt olvastam,hogy 20. életévet kell betölteni az igényléshez,pont ezért is próbálom meg azt a bankot,mivel a legtöbb az 21-23 évest ír minimum.
2022. okt. 2. 08:26
 6/8 anonim ***** válasza:

Jaja 4es nem ir igazat.


Ez az up to date kb 10sec kereses utan a cib oldalarol szemelyi kolcsonre:


"Életkor: 20 éves életkor betöltése az igényléskor, és az adós a hitel futamidejének végén nem töltheti be a 72. életévet. Amennyiben a hitel futamidejének végén az adós betölti a 72. életévet, akkor olyan adóstárssal igényelhető, aki igényléskor betöltötte már a 20. életévét, és a hitel futamidejének lejáratakor nem tölti be a 72. életévet továbbá a személyi kölcsön további igénylési feltételeinek megfelel. "

2022. okt. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Minden bank oldalán megtalálod, hogy hány éves kortól igényelhető hitel.

Ezenkívül magadnak annyival tudsz előkalkulálni, hogyha pl. nettó 300 ezer Ft jövedelmed van, annak jogilag maximum 50%, de egyébként csak 40%-ig adnak hitelt a bankok. Tehát a hitelképességed a gyakorlatban maximum 120 000 Ft, ha nincs más kölcsönöd.

Ezek alapján hiába tudnál felvenni pl. 10 millió Ft személyi kölcsönt, mert “csak” 100 000 Ft lenne a havi törlesztője, kizárt dolog, hogy megadják, ugyanis a COVID előtt is, de utána már még jobban elkezdtek félni a bankok, így bevett szokás lett, hogy maximum a nettó havi kereseted 10-szereséig adnak hitelt. Ez ebben az esetben 3 000 000 Ft.

2022. okt. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek! 😇
2022. okt. 2. 12:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!