Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért mondják, hogy az OTP...

TappancsMancs kérdése:

Miért mondják, hogy az OTP bank a legdrágább, ha itt táblázatban közel sem a legdrágább?

Figyelt kérdés

Mondjuk azt néztem régebben, hogy valóban a legdrágább volt, de ez esetleg változott és van középáras szmlájuk? Vagy mi a "trükk"? Drága a kártya vagy az egyebek amik úgyis szoktak kelleni általában?


A CIB drágábbnak tűnik például itt:

[link]



2022. okt. 4. 14:25
 1/6 A kérdező kommentje:
A "miért mondják" része inkább csak szimplán értelmezendő, hirtelen így írtam ki. A kérdés további részére lennék kíváncsi, hogy változott a helyzet? Vagy csak van valami lehetőség és az egy diákszámla? Azért is kérdezem, mert bnakot váltok.
2022. okt. 4. 15:54
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én most az általad linkelt oldalon kalkuláltam, és az OTP lett a legdrágább.

A "személyre szabott kalkulációt" nyisd le, és állístd be az adataidat.

Én az életkort 37-re tettem, hogy az OTP ne a 35 alattiaknak kitalált Smart csomagot adja be, á beállítottam pár átutalást, kp felvételt, a szokásos havi 35-40 kártyás vásárlást, sms opciót és netbankot.


A következő jött ki: (olcsótól drágáig): Gránit bank (19k/év), Ráfázós bank (25k), OTP (30), CIB (48k)


Ettől függetlenül OTP-s vagyok, bankkártya és hitelkártya is, sőt OTP SZÉP kártyám is van, meg elfogadó helyként is csak OTP SZÉP kártyát fogadok el, mert a bizalom jobban megvan, mint pl egy Gránit bankban.

(A valós lehúzás az OTP részéről messze nem áll meg 29-ben, inkább olyan 100-150 közt a sok SZÉP kártya meg az időszakos bevétel pótlására alkalmazott több havi hitelkártya tartozás miatt, de ez belefér, nyáron sokszorosan visszajön ;) )

2022. okt. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon egyszerű oka van: az OTP-nek van egyetlen értelmes számlacsomagja 35 éven aluliak számára, melynek nincs számlavezetési díja (ha legalább minimálbér érkezik a számlára), illetve a tranzakciók is elég olcsók. (Ne félj, ezt nem nagyon kínálgatják a bankfiókban... Vannak csomagok 500 Ft körüli számlavezetéssel, 1.5%-os ATM díjjal, 300-400 Ft-os minimumdíjú utalással.)
2022. okt. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
8 évig voltam OTP-s SOHA többet elvileg kedvező csomagom volt még is állandóan vonta a lóvét erre arra. 2 éve vagyok a Raiffeisen banknál 0 forint a számla és tényleg annyi mert csak az SMS díját számolja fel ha érkezik a fizetés ez olyan 120 forint közül szokott lenni. Utaltam át nagyobb összegeket is mostanában és mivel anyum még mindig OTP-s le volt döbbenve hogy ennyi pénzt vontak csak le mert neki ugyan azért a háromszorosát az OTP. Mondom is neki hogy váltson de mint az idősebb korosztályra ő rá is jellemző hogy jól van az úgy ezt szokta meg ő már nem vált.
2022. okt. 5. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a válaszokat. Reméltem azért, hogy bár talán túlzottan is alapvető kérdés, sőt inkább triviális és elcsépelt, de hogy azért írtok válaszokat. :)

Megnéztem személyre szabottan is... na nem semmi így már más. :) Nagy köszi a válaszokért.


Mellékesen más kérdésekben bőséges és pontos válaszokat szoktam írni, de ebbe valahogy nem volt kedvem belemászni és inkább akik jártasabbak benne azokra hallgatok.


A Gránit Bankról tapasztalat esetleg? Az alap dolgokat gondolom tudja az is.

2022. okt. 5. 10:32
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem azért, mert amivel csak tudják, még pluszban lehúzzák az embert. Pl.a hitelem végtörlesztése előtt, kértem forgalmi kimutatást, amin minden hónapban le van bontva, hogy mennyi befizetés volt és mikor. Ebből mennyi ment a tőketartozásba, mennyi volt a kamat, mennyi az egyéb ktg stb.s erre is egy kisebb vagyont elkértek. Meg sorolhatnám, hogy az évek alatt, míg oda tartoztam, addig pontosan milyen aljasságokat csináltak meg tök nyíltan. Pl.a törlesztési biztosítás nem való semmire.
2023. márc. 25. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!