Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A Revolut-nak meg kell adni...

A Revolut-nak meg kell adni az adózási adataimat?

Figyelt kérdés

Állandóan irkálja nekem, hogy adjam meg az adózási adataimat, mert hogy erre őket is kötelezik blablabla... mindig kinyomom, de hetente felugrik, és nem tudom nem-e fognak egyszer csak ezmiatt szankcionálni.


De azt is olvastam, hogy ez csak akkor kell ha pl részvényekkel is kereskednék, vagy ha üzleti modellen lennék, de nem azon vagyok, akkor be lehet állítani valahol hogy hagyjon békén?



2022. okt. 8. 17:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Olvasd el, hogy a tájékoztató mire hivatkozik. Ha valami törvényre, ami szerint kötelező, akkor add meg.
2022. okt. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%
Nyomkod ki még párszor és akkor megszüntetik szépen a számlád.
2022. okt. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
#2 kétlem, mivel semmilyen ilyet nem írnak. És amúgy sem szokás semmit csak úgy megszüntetni előzetes figyelmeztetés nélkül ...
2022. okt. 8. 18:20
 4/7 anonim ***** válasza:
61%
A Revolutot semmi sem kötelezi, hogy mindenkinek szolgáltatást nyújtson. Hozzád hasonlókkal van tele a facebookon a revolut károsultak csoportja. Azt hitték hogy kedvükre trükközhetnek.
2022. okt. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
mit trükközök te jampi? az hogy nem akarom csak úgy kiadni az adataimat egy litván mittudjamén milyen cégnek? LOL ... te sem vagy 100-as haver...
2022. okt. 8. 19:06
 6/7 A kérdező kommentje:

a HIVATALOS oldalukon ennyi szerepel:


"What will happen if I don't provide tax information?

Revolut is required to collect tax information from its customers under FATCA/CRS regulations. If we don't receive this information from a customer, it would be included as missing data in our annual reporting to the relevant tax authorities."


szóval ha csak ilyen hülyeségeket vagytok képesek (akinek nem inge ne vegye magára!) írni akkor inkább tegyetek mindannyiunknak egy szívességet és lapátoljátok el magatokat inkább innen köszi ...

2022. okt. 8. 19:09
 7/7 anonim ***** válasza:

CRS + Áfa tv. XI. fejezete 183/E. szerint is rendelkezniük kell vele. Ha nem adod meg, akkor sincs elvileg semmi, akkor az egyéb személyes adataid alapján fognak azonosítani az adóhatóságok.

Részvény, kriptó, banki betét biztosítás elképzelhető, hogy limitálva lesz, a feltöltőkártyás számlád szinte biztosan nem.

2022. okt. 9. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!