Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mastercard - miért nem ingyene...

Mastercard - miért nem ingyenes a kártya használata?

Figyelt kérdés

Külföldön fizettem Euróban, és a következő üzenetet (emailt) kaptam a banktól:


"Értesítés bankkártyás tranzakció költségéről>

2022-10-07 20:10:25-kor 86.58 EUR összegű kártyás tranzakciót hajtott végre. Értesítjük, hogy az elszámolás során alkalmazott árrés 1.88%, azaz az Európai Központi Bank középárfolyamához viszonyítva jelenleg 1.88%-ban tér el a bankunk által számított árfolyam."


De az az érdekes, hogy többször is vásároltam, ráadásul nagy üzletláncban, és csak ennél a fizetésnél akarja felszámolni az 1,88%-ot.

Mi ez? Nem úgy van, hogy van egy fix devizaárfolyama a Maestercardnak, és az alapján számol el? Akkor hogy értelmezhető az ingyenes kártyás fizetés?


Egyszerűen nem értem.

Történt valami változás a kártyás fizetések terén? Mások tapasztaltak hasonlót?



2022. okt. 9. 07:59
 1/4 anonim ***** válasza:

A bankkártyás fizetés olyan értelemben ingyenes, hogy a bank nem számít fel a fizetési tranzakcióért díjat (éves kártyadíj formájában szedi be :))


A devizás fizetés esetén értelmezhető, amit írtál. A devizakonverzió sosem a középárfolyamon történik, ettől mindig eltér a bankod neki kedvező irányba. Erről most külön smst is kaptál, korábban nem - pedig akkor is alkalmazott árfolyammarzsot a bank.

2022. okt. 9. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

oké, csak


1, az a fura, hogy ezt összesen egy vásárlással kapcsolatban kaptam, pedig aznap volt több is


2, az alkalmazott devizaárfolyam pedig teljes horror. 2 hete még 410 körül konvertálta az eurót, most meg 429,6-on. ennyit csak nem ment fel a devizaárfolyam azóta. érdekes ...

2022. okt. 9. 12:42
 3/4 krwkco ***** válasza:

"ennyit csak nem ment fel a devizaárfolyam azóta. érdekes"

A múltbeli devizaárfolyammal kapcsolatosan felesleges feltételezéseket tenni. Meg kell nézni, hogy konkrétan mennyi volt abban az időszakban.

2022. okt. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
megnéztem és nem passzol. 6 Ft-tal többért számolták a kártyás vásárlás konverzióját, mint a banknak a saját árfolyama.
2022. okt. 9. 23:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!