Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hitel es penznyomtatás között...

Hitel es penznyomtatás között mi a különbség?

Figyelt kérdés
Szoval ha egy allam nyomtathat barmennyi penzt akkor mi ertelme mas orszagoktol vagy az eu-tol erkezo hitelcsomagoknak? Szoval ha a penz nyomtatas inflaciot okoz akkor egy masik orszagtol kapott hitelt miert nem? Vagy itt azon van a hangsuly hogy mas penznembe van a kulfoldi hitel? Valaki elmagyarazna?

2022. okt. 9. 20:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Egyszerüsitsük kicsit a dolgokat. Vagy te meg a Béla. Minda ketten gyártotok valamilyen termékeket, majd jegyeket adtók amik beválthatok termékekre. Szerinted miért jó hogy a szomszéd ad neked jegyeket? Miértelme lenne ha nyomtatnál magadnak pár újjab papirfecnit?
2022. okt. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

A pénz csak megtestesíti a gazdaságot, annak van egy teljesítőképessége. Azt le lehet képezni a pénzzel. Ha a meglévő teljesítőképességhez több pénzt rendelsz, akkor a pénz értéke romlani fog, mert ugyanakkora a teljesítőképesség a több pénznél is. Tehát elméletileg csak akkor érdemes pénzt nyomtatni, ha azzal együtt a teljesítőképesség is javul. Azaz pl építesz egy gyárat, amiben terméket állítasz elő, amin van 40% eredmény, akkor érdemes hitelt felvenni, mert vissza tudod fizetni, ráadásul erősíted a gazdaságot, mert 40% eredményt tudsz a tevékenységedből prezentálni. Ezért érdemes pénzt nyomtatni.


Az USA gazdasága is így működik: van egy ötlet, ami befuthat, erre kérnek hitelt, amire a jegybank nyomtat pénzt, hogy meg lehessen valósítani a projektet. Ezzel erősödik a gazdaság és gyarapodik a pénz is. Egy projektnél ez nem nagy pénz, de ilyenből több tízezer van, az meg már érzékelhető lesz.

2022. okt. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 krwkco ***** válasza:

A külföldi kölcsönök hatása a következőkben különbözik a pénznyomtatástól:

- a kölcsönadók vizsgálják a költségvetés helyzetét és ezzel takarékosságra késztetik

- ha a bejövő valutát belföldiek vásárolják meg, akkor ugyanannyi forint kivonódik a piacról, mint amennyi az állam kezébe kerül

- ha az állam a devizát külföldön értékesíti, akkor a kereslet-kinálat miatt erősödik a forint. Az import áruk kevesebb forintba kerülnek és ez csökkenti az inflációt.

Ennyit tudtam kiokoskodni, csak a magam elképzeléseire hagyatkozva.

2022. okt. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
En meg mindig azt nem ertem, hogyha az allam barmennyi penzt elloallithat, akkor mi szuksege van arra hogy helyette ezt a penzt felvegye hitelbe? Most pl gondolok itt a 2008as IMF hitelre
2022. okt. 9. 22:17
 5/14 anonim ***** válasza:
Mert szr a gazdasag
2022. okt. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
4 Mit nem értesz az első válaszon?
2022. okt. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 krwkco ***** válasza:

#4

"En meg mindig azt nem ertem, hogyha az allam barmennyi penzt elloallithat, akkor mi szuksege van arra hogy helyette ezt a penzt felvegye hitelbe?"

Megpróbálom a 3-as hozzászólást másképp megfogalmazni. Ha az állam pénzt nyomtat, akkor többletkinálat keletkezik pénzben, míg az árukinálat ugyanaz marad. És beindul egy fokozott infláció, ami a bizalomvesztéssel egyre gyorsul.

Ha az állam külföldi kölcsönt kap, akkor a devizát kvázi áruként dobhatja a hazai piacra. Ezzel az árumennyiséget növeli és forintot köt le.

2022. okt. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Hat gyakorlatilag semmit nem ertek rajta, most ha egy orszagnak forintba kell kifizetni adossagokat akkor minek kell hogy euroba kapjon hitelt? En nagyon probalok rajonni de egyszeruen nem latom az osszefuggest meg mindig. A penznyomtatas meg a kapott hitel ugyanaz, mindketto a semmibol jon ugymond
2022. okt. 9. 22:41
 9/14 krwkco ***** válasza:

"...most ha egy orszagnak forintba kell kifizetni adossagokat akkor minek kell hogy euroba kapjon hitelt?"

Értetlenkedsz és újabb állításokat vonsz be a kérdésbe.

A hitel visszafizetése egy ettől független, nem inflációs probléma.

2022. okt. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 krwkco ***** válasza:

"A penznyomtatas meg a kapott hitel ugyanaz, mindketto a semmibol jon ugymond"

Ez -ha átgondolod, amiket írtam- rájössz, hogy nem igaz. A belföldi forrásból származó hitel nem a semmiből jön. Pénzt von ki a piacról, amit ugyan az állam később pl. bérek formájában visszajuttat. De nem többet, mint amennyit kivont.

A pénznyomtatás semennyi pénzt nem von ki a piacról. Növeli a pénzmennyiséget.

2022. okt. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!