Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ez most komoly, hogy a régi...

Ez most komoly, hogy a régi fontot már most nem fogadják el, és még szerződést is kell mutatni, ha be akarod váltani?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, hogy szeptember 30-ig lehetett volna Magyarországon a régi királynős fontokat beváltani. Ez nagyon abszurd és durva, ha így van. Ha nálunk kivonnak a forgalomból egy pénzt, azt legalább egy évig még be lehet váltani. De azt is hallom, ha Angliába mész beváltani, ahol még lehet, akkor meg szerződést kell mutatni, hogy jogosan szerezted. Mégis miért? A fél világ szerintem, főleg a kevésbé tájékozott szegényebb emberek a megtakarításukat veszítik el, lehet hogy nem is tudtak a kiráklynő haláláról. És ha az öreg király is meghal 1 év múlva, akkor az egész kezdődik elölről, ez nagyon abszurd. Miért jó az emberket meglopni ilyennel?

2022. okt. 12. 08:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
29%
Buta proli.
2022. okt. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
57%
Pár napja én még azt olvastam, hogy forgalomban maradnak a királynős pénzek is, az új változat mellett...
2022. okt. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
57%
Teged atbactak
2022. okt. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ezt most kinek mondod, a 2-esnek?
2022. okt. 12. 16:06
 5/13 A kérdező kommentje:
Ha valaki befektetésből , valutának tart otthon fontot, akkor nem fogják beváltani bankban. A bankjegyeket kizárólag akkor vonják be, ha azok nagyon kopottak vagy megsérültek. Angliában még egy ideig jó lesz, mondjuk 2024-ig kábé, de aki a paplan alatt tartja, az megszívta.
2022. okt. 12. 16:08
 6/13 anonim ***** válasza:
71%
Nagyon hülye vagy.
2022. okt. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Aki olyan nagyokos, az mondjon egy bankot, amelyik beváltja. (és akkor a kezelési költségről nem is beszéltünk, mert kezelési költség nélkül csak nemzeti bankok váltanak, és azért ki kell utazni Angliába, és külföldi állampolgárként rendelkezned kell valami hiteles irattal, hogy honnan szerezted)
2022. okt. 12. 16:10
 8/13 anonim ***** válasza:
Ombre szerintem vedd be a mai gyógyszereid, vagy dőljél le pihenni.
2022. okt. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Menj el egy correct changebe siman atvaltjak... Aki meg keszpenzben tart megtakaritast azt meg az ag is huzza....
2022. okt. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 BeefEater ***** válasza:
100%

A régi papír fontot vonták ki a forgalomból 2021 -ben és idén szeptember 30-tól tényleg nem fogadják el. Az "új" (műanyag) pénzek kivonásáról még szó sincs, függetlenül attól, hogy királynős-e.

Lásd [link]

2022. okt. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!